Haber ve Etkinlikler

DOĞA ANADOLU LİSELERİ İLGİ VE EĞİLİMLERİNİZİ BELİRLEYEREK KARİYER HEDEFLERİNİZE YÖN VERİYOR!

Lise rehberlik bölümü olarak ilgi ve yeteneklerinizi ölçüyoruz.

ETİKETLER : meslek testi , lisede meslek seçimi , yönelim testi , mesleki olgunluk testi , lise rehberlik , kariyer planlama

"Hayat boyu başarı ve mutluluk" mottosuyla öğrencilerini hayata hazırlayan Doğa Anadolu Liseleri, lisenin ilk yıllarından başlayarak kariyer planlamaya önem veriyor. Bölüm Yönelim Testi ile gençlerin ilgilerini, kişilik özelliklerini ve eğilimlerini açığa çıkarıyor. 

Mevcut eğitim sistemi öğrencileri geleceğe doğru yönlendiriyor mu?

Öğrencilerin, yeteneklerine, becerilerine, ilgi alanlarına, kişilik özelliklerine ve değerlerine göre belirlenen kariyer hedefleri daha mutlu ve başarılı bir nesli de beraberinde getirir. Kendinize uygun kariyer hedefleri belirlemek, yükseköğretim programları konusunda bilgi sahibi olmak, çalışma alanlarını öğrenmek ve tercih etmeyi düşündüğünüz bir bölüme uygun olup olmadığınızı gözlemlemek için hazırladığımız Bölüm Yönelim Testini çözerek 9. sınıftan itibaren hangi aşamalarda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bölüm Yönelim Testi, yükseköğretim programlarının amaçları, gereken nitelikler, okutulan dersler ve mezunların kariyer olanakları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olup kendini tanımaya çalışan, kariyer hedeflerinden emin olmak isteyen lise öğrencileri için önerilmektedir.  

*Mimarlık testini uygulamak için tıklayınız...
*Psikoloji testini uygulamak için
tıklayınız...
*Hukuk testini uygulamak için tıklayınız...
*Tıp testini uygulamak için tıklayınız...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL