Haber ve Etkinlikler

DOĞA ANADOLU LİSELERİ YGS 2017 KIŞ KAMPI BAŞLADI

Doğa Anadolu Liseleri'nin 6 bin 500 öğrencisi, sömestr tatili öncesinde çalışmalarını yoğunlaştırarak, ‘Kış Kampı’ ile bilgilerini pekiştiriyor, motivasyonlarını arttırıyor.

ETİKETLER : ygs hazırlık kampı , ygs lys programı , doğa anadolu liseleri , lise eğitimi , lise kış kampı

Üniversite hazırlık sürecinde sıkı ve düzenli çalışmak başarıyı getiriyor.  Bu yıl YGS/LYS sınavlarına girecek milyonlarca öğrenci sene başından itibaren hazırlık maratonuna başladı. Haftanın 6 günü YGS/LYS sınavlarına hazırlayan Doğa Okulları’nda öğrenciler, düzenlenen ‘Kış Kampı” ile çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

72 kampüste 11. ve 12.sınıflardan 6 bin 500 öğrenci, okullar açılmadan ‘Yaz Kampı’ ile başladıkları sınav hazırlığına ‘Kış Kampı’ ile devam ediyor. Öğrenciler bu süreçte eksik konularını tamamlıyor ve soru çözerek bilgilerini pekiştiriyor. 

11. sınıflar 72 saat, 12. sınıflar 112 saat ders görecek

Kış Kampı’nda 11. Sınıf öğrencilerine 2 hafta boyunca günde 8 ders saati, toplamda 72 ders saati YGS/LYS Kış Kampı programı uygulanıyor.  Her öğrencinin kendi okulunda katıldığı program ile 11. Sınıflarda konu ve kazanım özelliğine uygun, YGS/LYS soru ağırlığına göre belirlenmiş konular işleniyor.


12. sınıf öğrencilerine ise  3 hafta boyunca, günde 8 ders saati, toplamda 112 ders saati YGS/LYS Kış Kampı programı uygulanıyor. Programda, tüm branşlarda YGS konuların tekrarı, LYS konularının devamı işleniyor ve soru çözümleri yapılıyor. Branş dersleri anlatılırken, her konu sonunda yaprak testlerle öğrencilerin kazanımları ölçülüyor, soru bankası kitaplarından ödev veriliyor. 

Kamp boyunca  düzenli YGS-LYS-KTT denemeleri uygulanıyor, deneme sınavları ile öğrencilerin akademik gelişimi yakından takip ediliyor. Deneme sınavları sonuçları rapor olarak e-doğa üzerinden velilerle de paylaşılıyor.

Kampta öğrencilere tüm branşlardan üniversiteye hazırlıkta uzman, onları yakından tanıyıp yönlendiren, eksiklerini zamanında tamamlamalarını sağlayan öğretmen kadrosu eşlik ediyor. Doğa Okulları’nda her bir öğrencinin ilgi ve yeteneğine uygun kariyer planı yapılıyor ve hedeflerine göre çalışma stratejisi belirleniyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL