Haber ve Etkinlikler

DOĞA'DA 22 MART SU GÜNÜ COŞKUSU

Suyun insan yaşamındaki önemine dikkat çekmek, değerini anlatmak ve güzelliklerini göstermek adına okulumuz, “Dünya Su Günü” 22 Mart haftasında birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

ETİKETLER : su günü , 22 mart , su günü etkinlikleri , su günü projeleri , nestle waters , sosyal sorumluluk

Doğa Okulları olarak amacımız; öğrencilerimizde politik ve toplumsal su bilincini geliştirerek, küresel su anlayışını yerleştirmek ve su kullanımında sorumluluk ilkesini yaygınlaştırmaktır. Doğa’da Su Günü Haftası birçok etkinlikle kutlandı. Farklı bölgelerdeki kampüslerimizde bir çok aktivite düzenlendi.

“Nestle Waters ve Doğa El Ele” 

Dünyanın ve Türkiye’nin lider ambalajlı su şirketi Nestlé Waters, 30 ülkede hayata geçirdiği Dünya Su Günü etkinliklerinin Türkiye ayağını Doğa ile el ele  vererek Bursa’da öğrencilerle kutladı. Nestlé Waters Türkiye ve Doğa Okulları işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler 22 ve 23 Mart tarihlerinde Bursa Doğa Okulları Hamitler ve Bursa Doğa Okulları Özlüce kampüslerinde gerçekleştirildi. Etkinlikte gerçekleştirilen atölye çalışmalarına okulumuz öğrencilerinin yanı sıra Bursa’daki diğer okullardan gelen öğrenciler de katıldı.

Dünya Su Günü’nün Nestlé Waters için hem dünyada hem de Türkiye’de çok önemli bir gün olduğuna değinen Nestlé Waters Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Özşahin şunları söyledi: 

Gönüllü çalışan eğitmenlerimiz tarafından suyun önemi hakkında eğitimlerin verildiği WET Projesi ile öğrencilere suyun insan yaşamı üzerindeki etkisi, ekolojik denge için önemi ve su kaynaklarının korunmasına yönelik bilgiler veriyoruz. Bu yıl eğitimlerimize katılan 500 öğrenci ile birlikte, bugüne kadar eğitim verdiğimiz kişi sayısı 5 bine yaklaştı. Bizim için büyük önem taşıyan, evimiz olarak gördüğümüz Bursa’da, Bursa’nın geleceği çocuklarımızda farkındalık oluşmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”   

İstanbul’da “SUYUN RENKLERİ” Resim Sergisi 

Çevre bilincinde önderlik yapan okulumuz öğrencileri, her yıl olduğu gibi 22 Mart Dünya Su Gününde, Doğanın güzelliğini suyun her tonuyla görsel bir şölene dönüştürdükleri muhteşem resim sergisini “Florya Akvaryum” da sanatseverlerin beğenisine sundular. Jale Şenkal önderliğinde açılan sergi adeta görsel ziyafet tadındaydı. 

İlkokulda Su Günleri

İlkokul kademesinde  velilerle ve öğrencilerle eğitimler gerçekleştirildi. “Su Günü Bardak Tasarımı, Su Defilesi Kostüm Tasarımları, Arıtma cihazı Tasarlama” gibi birçok etkinlik düzenlendi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL