Haber ve Etkinlikler

DOĞA'DAN BÜYÜKÇEKMECE'DE YENİ KAMPÜS!

Doğa Koleji Büyükçekmece Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerini bekliyor.

ETİKETLER : doğa koleji kampüsleri , fen ve teknoloji liseleri , büyükçekmece kampüsü , fentek , ali rıza lüle , doğa koleji basın lansmanı , doğa yeni kampüsler

Doğa Koleji Genel Müdür Ali Rıza Lüle, Genel Müdür Yardımcıları Naz Aşçıoğlu ve Erkut Bozkurt, Akademik Direktörü Salih Akbay, Yönetim Kurulu Eğitim Baş Danışmanı Mahmut Oyman, Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker ve Medya ve Yayınlar Koordinatörü Banu Yeşilova Doğa Kolejinin bu yıl eğitime başlayacak yeni kampüslerinden Büyükçemece kampüsünde basın mensupları ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. 

Türkiye’de eğtimin en büyük okul zinciri Doğa Koleji, 2017-2018 eğitim- öğretim yılında Büyükçekmece’de yeni kampüsünü açıyor. Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim insanlarını yetiştirmek üzere, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi yeni eğitim öğretim yılında İstanbul’da Büyükçekmece ve Bostancı kampüslerinde, Ankara’da ise Çukurambar kampüsünde eğitime başlıyor.

2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının  yaşandığı kurum olan Doğa Koleji, 105 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla eğitimde Türkiye Liderliğini sürdürüyor. 

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, kurumun akademik başarıya verdiği önemin  ve yabancı dil eğitiminin yanı sıra sanat, spor, sosyal faaliyet olanaklarıyla öğrencilerinin bireysel gelişimlerine de olanak sağladığını belirtti. LüleDoğa’nın 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet) Türkiye’ye bir çok ödül kazandırmaktadır. Bu yıl da basketbolda dünya şampiyonu olarak 7. Dünya şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırmıştır.” dedi. 

TEOG-2 başarısı ile yine eğitimdeki liderliğini sürdürdüklerini ifade eden Lüle, “Doğa Koleji olarak başarı da sınır tanımıyoruz.“dedi. Sanat, spor, sosyal faaliyet alanlardaki başarısını akademik başarıları ile taçlandırmaya devam eden kurum,  bu yıl da TEOG-2‘de 500 öğrencinin tüm sorulara doğru yanıt vermesi ile  akademik başarısını bir kez daha gözler önüne serdi. 

Doğa FENTEK 

Doğa Koleji Büyükçekmece Fen ve Teknoloji Lisesi’nde, teknoloji dersliği, endüstriyel tasarım atölyeleri, digital kütüphane, okuma salonları, cep sineması, mucitler atölyesi, çoklu zeka atölyesi, sanat sokağı, konferans salonları, müzik odaları, ekoloji dersliği, flüt odaları yer aldığını belirten kurum yöneticileri öğrencilerin burada nasıl yetişeceğini ise şöyle açıkladı. 

Öğrenciler, temel fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından hazırlanan Teknoloji ve Donanım-Teknoloji ve Yazılım derslerini de görüyorlar. Geliştirilen eğitim sistemi içerisinde bu dersleri alan öğrenciler,  problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanıyor. 

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde hazırlık sınıfından 12. sınıfa kadar her yıl bir üst seviyede mühendislik dersleri alınıyor. Teknoloji ve donanım derslerinde öğrencilere temel bilişim teknolojileri araçlarının nasıl kullanılacağı öğretiliyor. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrenciler bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler
”. 

Lüle, Büyükçekmece Kampüsü’nde anokulundan liseye eğitim vereceklerini belirtirken, fen ve teknoloji liselerinde ise ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik derslerinin de yer alacağını vurguladı. 

FENTEK’te t-MBA Eğitim Modeli

Ali Rıza Lüle, inovatif bir eğitimi benimseyen fen ve teknoloji lisesinde, Doğa Kolejinin lise MBA programı olan t-MBA müfredatının da devam edeceğini söyledi. Lüle aynı zamanda Doğa’da öğrencilerin sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler olarak yetiştiğini dile getirdi. 

480 ve üzeri alan öğrenciler FENTEK’te 

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lise giriş sınavlarında tüm liseler arasında en yüksek taban puanla tercih edilen okullar sıralamasında yer alıyor. Fen ve Teknoloji Liselerine Yerleştirme Esas Puanı (YEP) 480 ve üzeri olan öğrenciler kabul ediliyor. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL