Haber ve Etkinlikler

DOĞA'DAN TÜM ENGELLERİ KALDIRAN DOSTLUK MAÇI

Doğa Kolejinin bu yıl da “Engel Yok” diyerek Beşiktaş ve Galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımları arasında düzenlediği "Dostluk Maçı", berabere sonuçlandı.

ETİKETLER : engelliler dostluk maçı , engelliler basketbol maçı , dostluk maçı , tekerlekli sandalye basketbol maçı , ali rıza lüle , engelleri kaldıralım , engel yok , sosyal sor

Ebedi dostluk ve ezeli rekabet kendini, Beşiktaş ve Galatasaray arasında düzenlenen tekerlekli sandalye basketbol takımlarının "Dostluk Maçı" ile gösterdi. Yine dostluk kazandı ve maç 28-28 beraberlikle sonuçlandı. Doğa Koleji başta olmak üzere, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ve Beşiktaş, Galatasaray kulüplerinin ortaklığıyla 7 yıldır düzenlenen tekerlekli sandalye basketbol "Dostluk Maçı", bugün Ahmet Cömert Spor Salonunda yapıldı.


Doğa Koleji spora ve sporcuya verdiği değer ile önemli bir maça imza  attı. Son 7 yıldır düzenli olarak  yapılan tekerlekli sandalye basketbol takımlarının maçları ile elde edilen gelirler yine engelleri ortadan kaldırmak için harcanıyor. Maç biletlerinin satılmasıyla sağlanan gelir ile akülü, normal ve maç sandalyesi alınıyor. İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren bu hediyeler ile hem spor dünyası başarılı isimler kazanıyor hem engeller ortadan kalkıyor. Bu yıl da maç sonrasında öğrencilerin ve katılımcıların bağışları ile basketbol sporu yapmak isteyen engelli sporculara tekerlekli sandalye alınarak hediye edildi. 

Engelleri Sporla Aşıyoruz

Sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarında başarılarıyla adından söz ettiren Doğa Koleji sporun bireye sağladığı yararları görmezden gelmiyor. Engelleri sporla ve sporcularla aşmanın en güzel hareket olduğunu dile getiren Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Hayatın içerisinde biz de varız diyerek engelleri sporla aşan tüm sporcuları tebrik ediyorum” dedi. Dostluğun kazanmasından dolayı memnuiyeti dile getiren Lüle, “Engelleri ortadan kaldıran sosyal sorumluluk projelerinde olmaktan son derece mutluyuz. Çünkü kimsenin kimseden bir farkı yok, hepimiz biriz ve beraberiz” dedi. 

Hedef 10 bin öğrenci

Doğa Koleji her yıl artan öğrenci sayısıyla Dostluk maçlarını yapmaya devam edecek. Bu yıl 1500 öğrenci ile organizasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirten Lüle, “Seneye 10 bin öğrenci ile destek vermeyi hedefliyoruz” dedi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL