Haber ve Etkinlikler

DOĞA DÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN OKULU!

Doğa Koleji'nin t-MBA insiyatifiyle Londra'da kurduğu dernek GYN (Global Youth Network) ve uluslararas eğitim dünyasına sunduğu yeni online çözüm t-MBA Digital, BETT Show 2014'e damgasını vurdu. Doğa'nın uluslararası başarısı BETT Show boyunca büyük ilgi gördü ve takdirle karşlandı!

ETİKETLER : bett show , bett show 2014 , Global Youth Network , GYN , Home House , Lady Mayor Frances Stainton , HH Prince Mohsin Ali-Khan , Ralph Tabberer , Heather Melville , t-MBA

650 üyesi olan Global Youth Network, Londra’da dün akşam düzenlenen buluşma töreninde Home House’da uluslararası arenada tanıtıldı.

GYN 14, 20 yaş arası gençlerin geleceğin girişimcileri ve liderleri olmasını amaçlayan ve destekleyen bir kuruluş. Katılımcılar arasında Lordlar, Lady Mayor Frances Stainton, HH Prince Mohsin Ali-Khan, Microsoft ve Royal Bank Scotland’in CEO'ları vardı. Bu özel yemeğin amacı çeşitli sektörlerden önemli insanları bir araya getirmek, Doğa Okulu ve t-MBA ile gelecekte faydalı olacak bir network  kurmak. Bu akşam yemeği gençlerin ve t-MBAin geleceği için çok önemli bir performanstı. Ralph Tabberer CB gecenin açılış konuşmasında: “Doğa ile arkadaş olmaktan gurur duyuyorum. Doğa çok kısa sürede çok büyük başarılar elde etti ve en iyi eğitimi sağlamaya da devam ediyor” dedi. Lady Mayor Frances Stainton t-MBA öğrencilerinin ne kadar başarılı ve istekli olduğunu belirterek: “Bu akşam bir kız öğrenci ile tanıştım, bu öğrenci bana gençlerin başarılı olduğunu ve geleceği düşündüğünü gösterdi, bu beni çok mutlu etti” dedi. Dr. Farmer, CEO of the British Institute of Technology ve E-commerce ise sunları söyledi: “Teknoloji hayatımızınn en önemli unsurlarından biri ve Doğa Koleji bunun farkında. t-MBA Digital gibi ürünler eğitime getirilen yenilikler açısından çok önemli.” Gecenin diğer misafirleri ise şu şekildeydi; Heather Melville, The Royal Bank of Scotland’in direktörü, Lord Qurban Hussain, Huseyin Ozer, Cllr Belinda Donovan, HH Prince Mohsin Ali-Khan, Jonathan R. Peccia the First Secretary to the United States of America, Pakistan Ministry of Education’dan Ashraf Nadeem ve Puneet Jasuja Commercial Banking Europe Başkanı - HSBC

t-MBA Dünya Proje Yarışması

Doğa Okulu BETT Show'a katılarak t-MBA Dünya Proje Yarışmasını tanıtmış oldu. Bu yarışmaya dünya'nın heryerinden katılan gençler kendi fikirlerini sunma sansına sahip oldu. t-MBA Dünya Proje Yarısmasına 180 birbirinden güzel fikir ile katılan gençler, bu yarışmanın önemini ve gençlerin fikirlerinin duyulmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamış oldu. Rotherham Lord'u Ahmed yarışma birincisi 17 yaşındaki Canada'lı Kingsong Chen'a ait InspireSource isimli projesiyi ödüllendirdi. Yarışma ikincisi 15 yaşlarındaki Lübnan'lı Fatıma ve Sara, "From Waste to Energy" isimli projelerine verilen ödülü VS CEO'su Jorg Blumenstock'dan aldı. Son olarak 18 yaşındaki Ukrayna'lı Yuliya Frolova, "Electricity Generating Waterwheel" isimli projesi ile üçüncü oldu ve ödülünü EMEA ve Orta Asya Promethean direktörü Jon McDermott'dan aldı. 

t-MBA Digital

t-MBA Digital global eğitim sorunu olan motivasyon düşüklüğüne çözüm getiriyor. Tüm okullar da eğitimdeki bu değişime ayak uydurmalı. t-MBA Digital; sürekli büyüyen bu motivasyon eksikliği sorununa yarışma ve yenilikler getirerek çözüm üretiyor.

t-MBA Digital bu anlamda işletme eğitiminde devrim yaratan bir üründür. Aynı zamanda Hindistan, Brezilya gibi yabancı ülkelerden de ilgi görmektedir. t-MBA Digital dünyaca ünlü Bett Show’da (British Education Technology and Training Show) en çok ziyaret edilen stantlardan biri oldu. t-MBA 2013 Bett Show’da en yenilikçi eğitim modeli seçilirken 2014'de ise en ilgi ceken ürünlerden biri oldu. t-MBA Digital yeni bir ürün olmasına rağmen dünyanın birçok yerine ulaştı ve büyümeye de devam ediyor.t-MBA Digital eğitim teknolojisi alanında bir akım olan ve lise öğretiminde bildiklerimizi değiştirecek bir üründür. Doğa Koleji gibi diğer okullar da eğitim teknolojisindeki bu değişimi takip edebilir.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL