Haber ve Etkinlikler

DOĞA IB HIGH SCHOOL ÖĞRENCİLERİNİN IB SINAVLARINDAKİ BAŞARISI

137 ülkede uygulanmakta olan dünyanın en prestijli eğitimi International Baccalaureate Diploma Programını uygulayan Acarkent Doğa Okulu Mayıs 2014 sınav döneminde %100 diploma başarısı elde etti.

ETİKETLER : IB High School , Acarkent Doğa Okulu IB High School , başarı , IBDP , Uluslararası Bakalorya Diploma Programı , Bakalorya

Dünyada 135608 öğrencinin girdiği bu sınavlarda dünya ortalaması %80 başarı iken Acarkent Doğa Okulu öğrencileri %100 lük bir başarıya imza atarak diploma almaya hak kazandı. IB diploma puanı dünya ortalaması 45 üzerinden 29 iken okulumuz öğrencileri 34 diploma puan ortalamasını yakaladı. Öğrencilerimizden Çiğdem Çabuker 42 puan alarak dünyanın önde gelen bir çok üniversitesine burslu girme hakkı kazandı.

IB Nedir?

Uluslararası Bakalorya Diploma Programı anlamına gelen ‘International Baccalaureate Diploma Programme’ Dünyada eğitim birliğini sağlamak amacıyla kurulmuş, insanların farklılıklarını kabul ederek daha barışçıl bir dünya kurmayı hedefleyen sorgulayan, duyarlı, bilinçli, hoşgörülü, özgüveni yüksek ve yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş gençler yetiştirmeyi amaç edinen akademik bir eğitim organizasyonudur. Dünyanın bir çok ülkesinde orta öğretimde 16-19 yaş öğrenci gruplarına uygulanan çok kapsamlı ve dünyanın en saygın Diploma Programıdır. Acarkent Doğa Okulu Lise kademesinde uygulanan Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP), orta öğretimin son 2 yılında (11. ve 12. Sınıf) öğrenim gören öğrenciler için tasarlanmış geniş kapsamlı ve yoğun çaba gerektiren akademik bir müfredatı kapsar. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL