Haber ve Etkinlikler

"DOĞA İÇİN BİR CAN" PROJESİ 5.YILINA GİRİYOR

Doğa Koleji Özlüce Kampüsü öğrencileri, Bursa Orman Müdürlüğü iş birliğiyle “Doğa İçin Bir Can” projesini 5. yılında da gerçekleştirmeye devam ediyorlar.

ETİKETLER : bursa ağaçlandırma kampanyası , doğa kampüsü , doğa için bir can özlüce ortaokul öğrenci birliği , sosyal sorumluluk , bursa orman müdürlüğü , Türkiye 1.si , Özlüce doğ


Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsü ortaokul öğrencileri, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle “Doğa İçin Bir Can” projesinin 5.sini Mart ayında hayata geçiriyorlar. “Yeşil Bursa’mız Doğanın Çocuklarıyla 5 yıldır yeşilleniyor” sloganıyla yola çıkan öğrenci birliği, 23-31 Mart tarihlerinde yaklaşık 32 öğrenci ve rehber öğretmeniyle birlikte 60’tan fazla ağaç dikerek Bursa’ya değer katmaya devam ediyorlar.

Projeye katılan öğrenciler her yıl olduğu gibi Doğa Koleji genelinde yapılan DAGİS sınavlarında Türkiye 1.si olan öğrenciler ve öğrenci birliğinden oluşuyor. Bu amaçla akademik başarı kazanmış olan öğrencilerin motive edilmesi ve duyarlı bireyler olarak çevreye katkı sağlamaları, projede her derece alan öğrenci adına bir ağaç dikilerek yeni başarıların da bu fidanlarla yeşermesi hedefleniyor. Her yıl dikilen ağaçlar öğrencilerimizle doğada can buluyor. 



DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL