Haber ve Etkinlikler

DOĞA KARİYER GÜNLERİ 2 YAŞINDA

Bu yıl Türkiye genelindeki altı farklı merkezde düzenlenmesi planlanan Doğa Kariyer Günleri’nin Ankara, Antalya, İstanbul ve Bursa ayağı öğrencilerimizin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşti.

ETİKETLER : t-mba eğitimi , kariyer günleri , üniversite tanıtımları , doğa okulları kariyer günleri , doğa anadolu lisesi rehberlik , lise rehberlik , lisede kariyer

12-13 Aralık tarihlerinde Kurtköy kampüsümüzde, 15-16 Aralık tarihlerinde Avcılar kampüsümüzde 2 binden fazla öğrencinin katıldığı Doğa Kariyer Günleri; öğrencilerimizin hayallerindeki üniversitelerle buluşmasını sağladı.

İstanbul’un her iki yakasında düzenlenen Doğa Kariyer Günleri’nde toplam 18 seçkin üniversite stant açtı. Stant alanının dışında öğrencilerimiz toplam 21 kariyer odasında; çeşitli üniversitelerinden 30 akademisyen ve 8 velimizle bir araya gelerek hem bölümler hakkında bilgi aldılar, hem de sahadaki başarılı rol modellerle tanışıp tecrübelerinden faydalanma fırsatı buldular.

Doğa Kariyer Günleri dahilinde konferans salonlarında yapılan paylaşımlarda da eğitim dünyamızın yakından tanıdığı isimler öğrencilerimizle bir araya geldi. Sait Gürsoy, Servet Gülsün Şirin ve Burak Kılanç’ın sıra dışı paylaşımlarını dinleyen öğrencilerimiz YGS-LYS hazırlık süreçleri ve kariyer planlama konusundaki en taze bilgileri dinleme fırsatı buldular.

Sabah gazetesi yazarlarından Sait Gürsoy’un öğrencilerimizle yaptığı coşkulu paylaşımlarda en çok vurguladığı cümle “Kesinlikle çadırlarda tercih yapmayın.” oldu. Tercih konusunun çok ciddi bir konu olduğunun üstünde duran tecrübeli yazar öğrencilerimize; “Sizi en iyi tanıyan rehber öğretmenlerinizle tercihlerinizi yapın.” dedi.

YÖK Atlas, doğrutercih.com gibi pek çok başarılı çalışmaya imza atan Burak Kılanç ise öğrencilerimizle yaptığı paylaşımlarda, YGS ve LYS’nin sayısal verileri üzerine değerlendirme yaparak en doğru tercihin nasıl yapılacağına dair yöntemler üzerinde durdu. YÖK’ün önümüzdeki yıllarda birden fazla YGS yapmayı planladığını söyleyen Burak Kılanç, adayların bir dönemde girdikleri YGS’lerden en yüksek olanının değerlendirmeye katılacağını söyledi. 

“Sınavdır Geçer” sunumları ile Türkiye genelinde tüm öğrencilerin kalbinde taht kuran Servet Gülsün Şirin ise sınavlara hazırlık ve motivasyon konusunda eğitici ve eğlenceli paylaşımlarda bulundu.

t-MBA ve YGS-LYS Birimlerinin iş birliğiyle organize edilen, Doğa Kariyer Günleri; 15 Şubat Antalya’da, 23 Şubat Bursa’da, 28 Şubat İzmir’de, 19 Nisan Gaziantep’te öğrencilerimizi hayallerindeki üniversitelerle buluşturacak.

Antalya Kariyer Günleri haberi için tıklayınız...
Ankara Kariyer Günleri haberi için tıklayınız...
Bursa Kariyer Günleri haberi için tıklayınız...
İ
zmir Kariyer Günleri haberi için tıklayınız...


İstanbul’da Doğa Kariyer Günleri'ne Katılan üniversitelerimiz: Acıbadem Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Bilim Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, SUNY Programları, Yeditepe Üniversitesi oldu.

İstanbul’daki kariyer odalarında tanıtılan bölümler ise Endüstri Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Tıp, Diş Hekimliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Mimarlık, Hukuk, İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Gastronomi, İletişim Bilimleri

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL