Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ, BENZERSİZ İNGİLİZCE EĞİTİMİYLE ÇORUM'DA HEDEFLERİNİ BÜYÜTTÜ!

Doğa Koleji Çorum Kampüsü’nde basınla bir araya gelen Genel Müdür Ali Rıza Lüle, 2016-17 eğitim dönemini değerlendirdi. Lüle, yeni dönemin vizyonunu paylaştı.

ETİKETLER : ali rıza lüle , çorum doğa , doğa koleji ingilizce eğitimi , turgay türker

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çorum basını ile bir araya geldi. Çorum Doğa Koleji’nde kahvaltı sohbet toplantısında basın mensupları ile bir araya Genel Müdür Lüle, yeni döneme ilişkin vizyonu paylaştı. Basın toplantısına Çorum Doğa Koleji Kurucusu Haydar Etli, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Medya ve Yayın Koordinatörü Banu E. Yeşilova ve Çorum Doğa Koleji kampüs müdürleri de katıldı. 

Doğa Koleji Çorum'da,  klasik ezberci eğitim kalıplarını yıkarak eğitime getirdiği yenilikçi yaklaşımla tanınıyor. Lüle,Bizler, ‘yeni nesil eğitim’ felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye önem veriyoruz. Açıkçası bu çabalarımızın karşılığını da alıyoruz.  Öğrencilerimiz her yıl TEOG, YGS/LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atıyor, uluslararası çapta ödüller kazanıyor. Bu sene TEOG’da yaklaşık 500 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi” dedi. 

Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde  başarı  grafiğini her zaman daha  yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor.  
Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, “Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ediyor.” dedi. 

“Dünyayı Yönetenlerin İçinde Türkiye de Olsun”
Genel Müdür Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Üretim malzemelerine sahip olmanın ilk koşulu İngilizce dilinden geçer” dedi. “Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye’de olmalı” diye vurgulayan Lüle, dünyaya entegre olmak için İngilizce eğitiminin artık şart olduğuna dikkat çekti.  Doğa Koleji olarak her sene yurtdışına birçok öğrenci gönderdiklerini belirten Lüle, bu sene de dünyanın sayılı ve önde gelen üniversitelerine yaklaşık 200 öğrencileri gönderdiklerini dile getirdi. Lüle, “Bu okullar dünyayı teknik olarak yönetenlerin yetiştirildiği marka değeri olan okullardır" diye vurguladı.” Yabancı dil ders saatlerinin diğer eğitim kurumlarına göre  oldukça fazla olduğunu belirten Lüle, kitapların kurum içerisinde hazırlandığını ve her yıl güncellediğini söyledi. 

“Geleneksele Sahip Çıkarak Yeniliği Yakalıyoruz”
Ali Rıza Lüle, yabancı dili çok iyi bir eğitim müfredatı ile öğrettiklerini ve bu şekilde dünya ile entegre gençler yetiştirdiklerini belirtirken eğitim siteminde milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getirdi. Kodlama ve robotik derslerini  de bu amaçla verdiklerini vurguladı. Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini erken yaşta yetiştirdiklerini söyledi. 

Doğa’da Öğretmen Eğitimi 
Doğa Kolejinde sadece öğrenciler eğitilmiyor. Öğretmenlerine hizmet içi eğitim sunan kurum, yıl içerisinde öğretmenlerine gerek kişisel gelişim eğitimi, meslek eğitimi, müfredat eğitimi olmak üzere birçok eğitim veriyor. “Öğrencileri yetiştirecek öğretmenlerin eğitim bizim için oldukça önem taşımaktadır” diyen Lüle, eğitim kadrosunu da titizlikle seçtiklerini vurguladı. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL