Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ BODRUM KAMPÜSÜ EĞİTİME BAŞLADI

Eğitimde fark yaratan konseptleri ile Eğitimin Türkiye’deki Lideri Doğa Kolejinin Bodrum Kampüsü, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılarak öğrencileri ile buluştu. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Bodrum kampüsüne olan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Bodrumlu öğrencilerin akademik başarı rüzgarı, Bodrum Kampüsümüzden esecek” dedi.

ETİKETLER : bodrum doğa koleji , doğa kolejii uğla , ali rıza lüle , t-mba eğitimi , akif serin , ahmet oktar , Dursun Göktürk , Emin Geçin , ömer akçaylı


Türkiye’nin egˆitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, 124 kampüsü 82 bin öğrencisi ile yeni eğitim-öğretim dönemine “merhaba” diyerek Bodrum kampüsünü açtı. 

Yeni eğitim-öğretim dönemi zilinin çalması ile Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde ilk ders verilmeye başlandı. Eğitim-öğretim döneminin ilk gününde kampüs açılışına katılan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle ve konuklar, kampüs açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Lüle,  okulun öğrencilere, velilere, tüm Bodrumlulara hayırlı olmasını diledi. Bodrum’da olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Lüle, “Bodrumlu öğrencilerimizle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.


Lüle, Bodrumlu öğrencilerin başarı rüzgarlarının bundan sonra Doğa’dan eseceğini kaydetti. Lüle, yeni açtıkları Fen ve Teknoloji Liseleri ile beraber Nevşehir, Ağrı, İzmir Buca,  Bingöl, Mardin, Kahramanmaraş  gibi illerde de yeni okullar  açtıklarını dile getirdi.  Lüle, “Kampüs sayımızı arttırmaya devam edeceğiz” diyerek 45 milyon yatırım yaptıklarını söyledi.


Ali Rıza Lüle, Doğa Kolejinin eğitimde fark yaratan konseptlerini, kaliteli eğitimin nasıl olması gerektiğini  ve Doğa Kolejinde neler yapıldığı ile ilgili bilgiler paylaşmayı da ihmal etmeyerek, Bodrum Doğa Koleji ile ilgili hedeflerini dile getirdi. Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir felsefesi ile öğrencilerini yetiştirdiklerini belirten Lüle, öğrencilerin mutlu ve üreten bireyler olması için çok çalıştıklarını söyledi. 

Büyük bir şölenle açılan kampüs açılışına katılan Bodrum Belediye Başkan Vekili Durusun Göktürk,Doğa Koleji Bodrum’a önemli bir katma değer katarak Bodrum’un marka değerini arttırmıştır. Öğrencilerimize ve şehrimize yaptıkları bu katkı bizim için önemli ve büyüktür. Tüm Doğa ailesine Bodrumlular adına teşekküre ediyorum” dedi. 


Açılışa katılan bir diğer önemli isim Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ise  Doğa Kolejinin Bodrum’a önemli bir vizyon katacağını belirterek, “Çocuklarımızı kaliteli eğitim imkanı ile buluşturan Doğa Kolejine teşekkür ediyorum.” dedi.  Konuklar açılış sonrası okulu gezerek, Bodrum kampüsünü yakından inceledi. Açılışa katılan konuklar okulu gezerek, Bodrum kampüsünü yakından inceleme fırsatı buldu ve öğrencilerle derse girdi.  

Bodrumlu Öğrenciler Doğa’nın Eğitimde Fark Yaratan Konseptleri İle Tanışacak

Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde, öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve  robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişecek.  Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Bodrumlu öğrenciler, Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanacak. Akademik kadrosuna oldukça güvenen Lüle, “Başarıya giden yolda hep birlikte tüm özverimizle çalışıyoruz.” dedi. 


“Geleneksele Sahip Çıkarak Yeniliği Yakalıyoruz”

Lüle, aynı zamanda milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını da  dile getirdi. Kodlama ve robotik derslerini de de bu amaçla verdiklerini vurgulayan Lüle,  Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini erken yaşta yetiştirdiklerini söyledi. 


Doğa Koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile Bodrumlu  öğrencilerin akademik başarısını arttıracak. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle,Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi


İngilizce Eğitimiyle Fark Yaratıyor

Bodrumlu öğrenciler, Doğa’nın İngilizce eğitimiyle dünyaya entegre bireyler olarak yetişecek. Anaokulundan liseye MEB tarafından onaylanmış K12 özel müfredatıyla yabancı dil eğitimi veren Doğa Koleji İngilizce eğitimiyle fark yaratıyor.  Her sınıf seviyesinde farklılaştırılmış içeriği ve ders saat sayılarıyla öğrencilerin 5 dil yetisinde (okuma - yazma - konuşma - karşılıklı konuşma - dinleme) eş zamanlı olarak öğrenme sürecine dahil olmalarını sağlıyor. Öğrenciler, Anaokulu 5 yaşta 18, ilkokulda 14, 5. sınıfta 20, lisede 13, fen ve teknoloji liseleri hazırlık gruplarında ise 24 ders saati ile yoğun bir dil edinimi sürecine dahil oluyor. Öğrencilerin Doğa Kolejinde aldıkları yabancı dil eğitimi ile uluslararası düzeyde iletişim kurabilen, akademik ve sosyal becerilere sahip bireyler olarak yetiştiklerini dile getiren Lüle ise, yabancı dil eğitiminin küçük yaşlarda başlaması gerektiğinin altını çizdi. 


Doğa Koleji Bodrum Kampüsü açılışına, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Belediye Başkan Vekili Dursun Göktürk de katıldı. Açılışta, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akif Serin, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Oktar, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, İnşaat ve Yapı İşleri Koordinatörü Ömer Altuğ Akçaylı’nın yanı sıra çok sayıda yönetici, Naturel İnşaat Genel müdürü Hayri Sazan, Bodrum'un Doğalı öğrencileri ve velileri katıldı. 


Doğa Koleji Bodrum Kampüsü

21.500 m2 kapalı alana yapılan Doğa Koleji Bodrum Kampüsünde , 4 adet okul o¨ncesi egˆitim dersligˆi, 14 adet ilkokul dersligˆi, 16 adet ortaokul dersligˆi, 16 adet lise dersligˆi ve 5 adet Fen ve Teknoloji lisesi dersligˆi olmak u¨zere toplam 55 derslik bulunmaktadır.

Kampüste, 525,00 m2 ve 217,30 m2 alana ve 6,15 m yu¨ksekligˆe sahip iki adet spor salonu yer alıyor. 740 kis¸i oturum alanına sahip konferans salonu ile beraber, yarı olimpik yu¨zme havuzu ve  buz pisti de bulunmaktadır. Kampüs, Kimya Laboratuvarı, Fizik Laboratuvarı, Biyoloji-Genetik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı, I·lkokul Mu¨zik Dersligˆi, I·lkokul Go¨rsel Sanatlar Dersligˆi, Ortaokul Go¨rsel Sanatlar Dersliği, Ortaokul Bilis¸im Teknolojileri ve Yazılım Dersligˆi, Ortaokul Teknoloji Ve Tasarım Dersligˆi, Kinekt Ato¨lyesi 3D Ato¨lyesi, Model Uc¸ak ato¨lyesine sahip. Bodrum Kampüsü Ekoloji Ato¨lyesi, Matematik ve Akıl Oyunları Ato¨lyesi, Lego Ato¨lyesi ve Mu¨hendislik Ato¨lyesiyle ise Bodrum’un yeni mucitlerini Türkiye’ye tanıtmak amaçlıyor.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL