Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ CUMHURİYET TURNUVASI 25 EKİM'DE GERÇEKLEŞİYOR!

Geleneksel Doğa Koleji Satranç Turnuvası bu yıl 25 Ekim'de gerçekleşiyor. 3. sınıf öğrencilerimizin katılacağı geleneksel turnuvada Cumhuriyet kupası sahibini bulacak.

ETİKETLER : doğa koleji satranç turnuvası , cumhuriyet kupası , satranç eğitimi , online satranç

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Satranç Bölümü'nün 25 Ekim 2020 Pazar günü düzenleyeceği  ’CUMHURİYET KUPASI’ Satranç Turnuvamıza katılım için yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır. 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’na online katılım için Lichess Turnuvasına kayıt olma adımları;
1. Lichess.org adresine giriniz.
2. Giriş sekmesinden öğretmeninizin sizlere ulaştırdığı kullanıcı adı ve şifresini giriniz.
3. Başvuru için yönergede de verdiğimiz;
https://lichess.org/team/itu-eta-vakfi-doga-koleji-cumhuriyet-kupasi-satrancturnuvasi
linkini tıkladıktan sonra, sol taraftaki takıma katıl yazılı yeşilbutona basarak takıma katılımı gerçekleştireceksiniz. Ardından başarı yazısını gördüğünüzde takıma katılımınız onaylanmış olacaktır.
4.Sayfadaki mavi renkli turnuvalar yazısı kısmının altında yer alan ‘İTÜ DOĞA KOLEJİ CUMHURİYET KUPA’ yazısına tıkladıktan sonra yeşil renkli katıl (Join) butonuna basıp, şifre kısmına ‘doga3.sınıflar’ yazarak listeden isminizi kontrol etmeniz gerekmektedir. 
5. Turnuva günü 1.tur saati olan 11:00 dan 20 dakika öncehttps://lichess.org/swiss/lTXTrmMZlinkine tıklayarak turnuva sayfasında hazır bekleyiniz.
6.Turnuva saatinde rakibiniz otomatik olarak eşlendirilecektir.
7. Turnuva esnasında turnuva sayfası açık kalmalıdır. Sayfadan ayrıldığınızda sistem sizi pasif olarak gördüğü için bir sonraki eşlendirmeye almamaktadır.
8. Olası internet kesintisi veya bilgisayarın kapanması gibi bir durumla karşılaştığınızda, aynı aşamaları takip ederek turnuvaya tekrar dahil olabilirsiniz
9.Turlar arasında 5 dakika süre vardır.
10.Tur başladığında ilk 15 saniye içerisinde hamle yapılmazsa, sistem maçı kayıp olarak ilan etmektedir. Lütfen dikkat ediniz.
11. Turnuvaya katılım başvurunuzu 23 Ekim Cuma saat 17:00'a kadar yapmanız gerekmektedir.

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ CUMHURİYET KUPASI ONLINE SATRANÇ TURNUVA YÖNERGESİ
 
I. Katılım
1. Katılım koşulları üst sayfada yer almaktadır.
2. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji 3. Sınıflarımızın katılımına açıktır.
 
II. Sistem &ZamanTemposu
1. Turnuva 9 tur İsviçre Sistemi ile 10 dakika+2saniye eklemeli tempoda olacaktır. Son katılımcı sayısı baz alınarak tur sayısı güncellenebilir.
2. Derecelerin eş puanla paylaşılması halinde; lichess.org sisteminde geçerli eşitlik bozma yöntemleri ile sıralamalar belirlenir.

III. Bildirim
1. Tüm eşlendirmeve sonuçlar yarışmanın yapıldığı online satranç sitesinde duyurulacaktır.
2. İtiraz kurulu oluşturulmayacaktır. Lichess.org ve moderatörlerin kararı nihaidir.
3. Sistemdeki özel anti-cheating yazılımı tarafından her tur hile taraması yapılmaktadır. Sistem hile yaptığını belirlediği sporcuyu turnuvadan çıkartır. Bu oyuncular hiçbir hak ve ödül kazanamaz.
4. Canlı maçla ilgili birhile şüphesi durumunda maç sırasında “Şikayet Et” sekmesinden şikayetinizi iletmeniz gerekmektedir.

IV. Ödüller
1. Final sıralamada ilk3 te yer alan sporcular KUPA, ilk 10 da yer alan sporcular madalya ile ödüllendirecek.

V. İletişim
Turnuva Koordinatörü: Doğa Koleji Satranç Bölüm Başkanı / Beyhan BAYRAKTAR 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL