Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ EN İTİBARLI OKUL MARKASI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Türkiye İtibar Endeksi Araştırması sonuçlarına göre en itibarlı okul markası ödülüne layık görülen Doğa Kolejinin ödülünü, Genel Müdür Ali Rıza Lüle aldı.

ETİKETLER : 2018 marka itibarları , türkiye itibar akademisi , en itibarlı okul , en başarılı okul , en itibarlı markalar , tie , en güvenilir okul

İtibar Atölyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi tarafından 7.si gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) Araştırması'nın sonuçlarına göre, özel okul kategorisinde Doğa Koleji, yine zirvenin değişmeyen ismi olmayı başardı. Pek çok sektörden dev markaların yer aldığı araştırmada Türkiye'nin en itibarlı markası 7. kez Koç Holding oldu. Koç’u, holdingin markalarından Arçelik takip ederken, üçüncü sırada Ülker yerini aldı. Araştırmanın raporlaması ve denetimi Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü tarafından yapıldı.

Araştırma; 11 Şubat 2018 ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında 20 farklı sektörde gerçekleştirildi. CATI yani bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi kullanılarak yapılan araştırma kapsamında 5000 kişi arandı. Araştırma Türkiye genelinde NUTS2 düzeyinde (26 bölge) tabakalı örnekleme yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi. TİE saha çalışmaları süresince yaş, cinsiyet, eğitim ve bölgesel detaylarda analizlerin gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak veriler toplandı. Yıldız Teknik Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü tarafından raporlanan ve akademik denetimi yapılan TİE 2018 araştırmasına göre Türkiye'nin en itibarlı okul markası yine Doğa Koleji oldu.

Türkiye İtibar Endeksi Araştırması sonuçlarına göre en itibarlı okul markası ödülüne layık görülen Doğa Kolejinin ödülünü, Genel Müdür Ali Rıza Lüle aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün akademik denetiminde ve raportörlüğünde 2011 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) 2017 Araştırması’nın sonuçları geçtiğimiz Haziran ayında açıklanmıştı. Türkiye İtibar Endeksi Ödülleri ise bugün Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum salonunda gerçekleşen ödül töreni ile sahiplerini buldu.


En itibarlı okul markası ödülüne layık görülen Doğa Kolejinin ödülünü, Genel Müdür Ali Rıza Lüle aldı. Lüle, törende en itibarlı okul markası olmaya, ekip olarak çok çalışmaya devam edeceklerini dile getirirken, ödülü tüm Doğa ailesi adına aldığını söyledi. Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark, LomaCorp, Acerpro, Medya Takip Merkezi ve Reportturk’ün destekleriyle düzenlenen törende “Genel Klasman” dışında Türkiye çapında 21, Bursa’da ise 24 farklı sektörün en itibarlı kurum ve markaları ödüllerini Türkiye İtibar Akademisi Başkanı Ertan Acar ve araştırmaya imza koyan akademisyenlerin elinden aldılar.


Bir kez daha "Türkiye'nin En İtibarlı Okul Markası" olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle,Geleceğinizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza en iyi eğitimi verme gayretimizin sonucunu almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımıza bize gösterdikleri güven için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL