Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ KAMPÜSLERİNDE FIRST® LEGO® League / FLL HEYECANI BAŞLADI

Bilim Kahramanları Derneği tarafından Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Junior (FLL Jr.®) Fuarları’na, Doğa Koleji olarak 7 farklı ilde, 9 fuar ile ev sahipliği yapacağız.

ETİKETLER : fll junior , stem , doğa koleji lego turnuvası

Bilim Kahramanları Derneği ile beraber gerçekleştirdiğimiz FLL Jr.® Fuarları bir çok farklı kurumun ve yüzlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Fuara katılan takımlar, bu senenin konusu olan “Mission Moon / Görevimiz Ay” ile ilgili farklı proje ve çözüm önerileri hazırlayacak, projelendirecek ve projelerini hem gözlemcilere hem de ziyaretçilere sunacak.


30 Mart 2019-Ankara (Keçiören ve Çayyolu Kampüsleri)

6 Nisan 2019- Diyarbakır Kampüsü

13 Nisan 2019-İzmir Bornova Kampüsü

13 Nisan 2019-Bursa Hamitler Kampüsü

20 Nisan 2019-İstanbul (Halkalı 1 ve Acıbadem Kampüsleri)

27 Nisan 2019-Hatay Kampüsü

11 Mayıs 2019-Samsun Kampüsü


 FIRST® LEGO® League Junior (FLL Jr.®) Fuarları Nedir?


Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST®LEGO® League Jr. rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen bir STEM programıdır. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST® LEGO® League Jr. her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. En az 3, en fazla 6 çocuktan oluşan her takım özel LEGO® Education Inspire Model (Yol Gösterici Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar. Bu modeli başlangıç olarak kullanarak kendi yeni modellerini LEGO® parçalarıyla tasarlarlar. Çocuklar LEGO® Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL