Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ MEME KANSERİNE KARŞI FARKINDALIK YARATTI

Doğa Koleji İnsan Kaynakları ekibi olarak Kansersiz Yaşam Derneği iş birliğiyle “Meme Kanseri Farkındalık Semineri" Doğa Koleji Ataşehir 1 Kampüsünde gerçekleşti.

ETİKETLER : meme kanseri , doğa koleji ataşehir , prof. dr. mutlu demiray , doğa koleji insan kaynakları

Her yıl Ekim ayında tüm dünyada meme kanserine farkındalık oluşturma ve bilinçlendirme çalışmaları yürütülüyor. 25 Ekim tarihinde Ataşehir 1 kampüsünde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mutlu Demiray, katılımcılara meme kanseri hakkında bilgi verip, meme kanserinin belirtilerini, alınması gereken önlemleri, risk ve koruyucu faktörlerinin neler olduğunu ve kadınların kendi kendilerine meme muayenesini nasıl yapmaları gerektiği hakkında bilgiler aktardı.

Meme kanserinde ölüm oranını düşürmek ve kaliteli yaşam elde etmenin en iyi yolunun erken tanı ve erken tedavi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mutlu Demiray, "Ülkemizde her 8 kadından birinin hayatının bir döneminde meme kanseri ile karşı karşıya kalması, durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Meme kanserinin hem tanısında hem de tedavisinde çok önemli ve ciddi gelişmeler oluyor" diyerek erken teşhis için yapılması gerekenlere değindi. Demiray, seminer sonrası katılımcıların sorularını da yanıtladı. 



DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL