Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ'NDE DÜNYA SU GÜNÜ COŞKUSU!

Çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutladı.

ETİKETLER : dünya su günü , 22 mart , sultanahmet , küresel ısınma , bedük , konser , susuzluk , suyun önemi , su yürüyüşü

Doğa Okulu öğrencileri, 22 Mart Dünya Su Günü’nde suyun önemine dikkat çekmek için çeşitli etkinliklere imza attı. Tüm kampüslerden Doğa Koleji öğrencileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da suyun önemine bir kez daha dikkat çektiler. 


Dünya’nın en büyük çevre sorunlarından olan “Susuzluk”a karşı bilinçlendirme ve kamuoyu oluşturmak adına düzenlenen dev organizasyona, bu yıl Doğa Koleji’nin Türkiye genelindeki tüm kampüslerindeki öğrenciler katıldı. Öğrenciler İstanbul’da; Maltepe, Caddebostan ve Sultanahmet’te çeşitli etkinliklere imza attı. Sarıyer Doğa Koleji,  Bayrampaşa Doğa Koleji,  Cevizlibağ Doğa Koleji, Beyoğlu Doğa Koleji, Şişli Doğa Koleji,  Kemerburgaz Doğa Koleji öğrencileri Sultan Ahmet Meydan’ını festival alanına çevirdi. 


Drama, ritm, defile ve dans gösterileri yapılan etkinlikte çocuklar tarafından toprağa ekilen tohum kartları dağıtıldı. Oldukça renkli geçen programın ardından öğrenciler ellerinde suyun önemini anlatan yazıların bulunduğu dövizlerle yürüyüş yaptılar. Halkın yoğun katılımının yaşandığı etkinlikte, ICE AGE filminin favori karakterlerinden SID’in tüm dünyayı etkisi altına alan dans gösterisi de sergilendi.  


 “Gelecekte her şey sudan ucuz olacak"


Dünya Su Günü, 1993 yılından bu yana her yıl 22 Mart’ta kutlanıyor. Kutlamalarda suyun önemi vurgulanarak, hayat kaynağımız olan suyun insanlık için önemine dikkat çekiliyor. Ancak küresel ısınmanın her yıl giderek artması ve bu yıl kuraklık tehlikesinin yaşanacak olması Su Günü’nün önemini bir kat daha arttırıyor. Su yaşamın var olması için bu kadar önemliyken, dünya su kaynaklarının gittikçe azalması, rezervlerin tükenmesi, suyun dikkatsizce ve kontrolsüzce harcanmasından dolayı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu da 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda her yıl 22 Mart’ın ‘Dünya Su Günü’ olarak kutlanmasına karar verdi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL