Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ATA'NIN HUZURUNDA!

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan 4 bin kişilik Doğa Koleji kafilesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti.

ETİKETLER : anıtkabir , aslanlı yol , 10 kasım haftası , atatürk haftası , salih akbay , anıtkabir özel defteri , anadolu medeniyetleri müzesi , etnografya müzesi

Doğa Kolejinin 110 kampüsünden katılan 4 binden fazla öğrencisi, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası’nda Anıtkabir’i ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla Anıtkabir'e giden Doğa Koleji kafilesi, sabah 10.00’da Anıtkabir Aslanlı Yol’da yürüyerek tören alanına geldiler. Doğa Koleji Akademik Direktörü Salih Akbay eşliğinde mozoleye çelenk koyan öğrenciler, Ata'nın huzurunda saygı duruşunda bulundular.

Anıtkabir'deki tören, Salih Akbay’ın Anıtkabir Özel Defteri'ne  “Atam, Doğa Koleji olarak gösterdiğin yolda, kurduğun Cumhuriyet’in ilke ve inkılaplarına her zaman bağlı kalarak yürüyeceğimize ve bu yolda yeni nesiller yetiştireceğimize ant içeriz. Minnetle…” yazmasıyla tamamlandı.

 
“Atatürk’ün İzindeyiz”

Doğa Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdikleri ziyaret duygu dolu anlara da sahne oldu. Anıtkabir’i ilk defa ziyaret eden öğrencilerden Halkalı Kampüsü 8. sınıf öğrencisi Efe SarıboğaArkadaşlarımızla birlikte Ata’mızı ziyarete geldik. Anıtkabir gezisi benim için çok anlamlıydı. Bu ziyarette hem çok hüzünlendim, hem de gururlandım. Hepimiz Atatürk’ün izinde yürüyeceğiz.” dedi.

Mozoleden ayrılan öğrenciler Atatürk’ün kalemlerinden, kitaplarına, kıyafetlerinden, kişisel bakım eşyalarına kadar bir çok eşyasının sergilendiği müzeyi gezdiler. Özellikle Atatürk’ün zengin kitap koleksiyonu öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Öğrenciler bu geziyle Atatürk’ün hayatı ve yaptıkları hakkında kitaplarda okuduklarından çok daha fazlasını görmenin heyecanı ve coşkusunu yaşadılar.

Anıtkabir'deki programın ardından Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi’ni gezen Doğa Koleji öğrencileri, Atatürk'ün hayatı ve Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık eden eşyaları da görme fırsatı buldu. Kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 19 Nisan 1997 tarihinde İsviçre'nin Lozan kentinde 68 Müze arasında birinci seçilerek "Avrupa'da Yılın Müzesi" unvanını elde etmiştir. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL