Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ BU YIL DA AKIL OYUNLARINDA İDDİALI!

Doğa Koleji 9. sınıf öğrencileri için düzenlenen ve gelenekselleşen "Akıl Oyunları" yarışmasının ilk etabına bu yıl lise öğrencilerinin tümü başvurdu.

ETİKETLER : akıl oyunları , arzu uz , doğa koleji matematik , lise matematik , doğa koleji yarışma , analitik düşünce

Doğa Koleji Lise Matematik Bölümü’nün 9. sınıflara yönelik düzenlediği Liselerarası Akıl Oyunları Yarışması’nın ilk aşama sınavı rekor sayıda bir katılımla gerçekleşti. Yarışmaya, 9. sınıfta öğrenim gören 4 bin 116 öğrenci başvurdu.

Yarışmanın 9.sınıflar için 15 Kasım’da düzenlenen 1. aşamasında Doğa Kolejinin 81 lise kampüsünde eğitim gören 4 bin 116 tane 9.sınıf öğrencisine çoktan seçmeli sınav uygulandı. İlk aşama sonunda her kampüsün üç kişilik Akıl Oyunları takımları belirlenecek. Akıl Oyunları’nın 2. aşaması 21 Şubat’ta e-doğa üzerinden online sınav uygulanacak ve bölgelerden finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 25 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve bölge finalisti olarak gelen takımlar yarışacak. 


Oyunlarda Strateji Teknikleri Öğreniyorlar

Akıl Oyunları'ndaki amacın öğrencilerin el ile beyin becerilerini geliştirmek olduğunu ifade eden Doğa Koleji Lise Matematik Bölüm Başkanı Arzu Uz, “Öğrencilerimiz, akıl oyunlarına çok meraklılar. Yaptığımız araştırmalarda oyunların öğrencilerde, kendine güven duygusunun gelişmesinde, öğrencilerin kendini ifade edebilmesine ve dikkatlerini toplamasına çok ciddi faydaları var” dedi. Oyunlarda, strateji geliştirme, sorun çözme ve planlama yapma gibi yeteneklerini geliştiren öğrenciler, diğer branşlarda da başarılı oluyorlar.

Neden Akıl Oyunları?

Öğrencilerin zihinsel kapasiteleri ve becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Akıl Oyunları Yarışması’nda öğrenciler, hem eğlenceli vakit geçirecek hem de analitik düşünme teknikleri ile tanışacaklar. Yarışmaya katılan öğrenciler, yarışma sonucunda kampüsler arası ve kendi akranları ile değerlendirildikleri için motive oluyorlar.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL