Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ MINECRAFT PROJESİ İLE ANITKABİR'DE

Doğa Koleji öğrencileri, Anıtkabir’i ziyaret edemeyen arkadaşlarını unutmadı. Öğrenciler Minecraft Anıtkabir projesi ile 10 Kasım’da Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ziyaret etme imkanı buldu.

ETİKETLER : anıtkabir , minecraft , 10 kasım haftası , atatürk haftası , minecraft education , dogatech , kodlama ve robotik , eğitim teknolojileri


10 Kasım Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü  Anma Günü'nde Doğa Koleji öğrencileri, “Minecraft Anıtkabir” projesine imza attı.  Fiziken Anıtkabir’de bulunamayan Doğa Koleji ortaokul öğrencileri,  sanal ortamda Anıtkabir’i ziyaret etti. Öğrenciler, ortaokul müfredatı kapsamında kullanılan Minecraft Education Edition ile eş zamanlı olarak Atatürk’ün 80. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’de buluştu. Projeye10 Kasım haftası boyunca 124 kampüsten 40.000’in üzerinde öğrenci katıldı. 
 
Öğrenciler Minecraft Education Edition ile kendi sanal dünyalarını yaratıyor. Doğa Koleji öğrencileri, geçen yıl 10 Kasım’da da Anıtkabir’i bu proje ile  ziyaret etti. Gelenek haline gelen bu proje ile Anıtkabir’i ziyaret etmeyen öğrenci kalmadı. Minecraft Education programı ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etme imkanı bulamayan öğrencilerin, aynı anda 10 Kasım anma törenlerine katılmalarını sağlamak amaçlandı. 
 
Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle “Minecraft Anıtkabir”  projesini gerçekleştiren öğrenci ve öğretmenlerimizle  gurur duyduğunu belirtirek "Hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Atatürk’ü  bir kez daha saygı ve rahmetle andığını dile getiren Lüle, Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği gençleri ve çocukları da bilimin ve ilimin ışığında yetiştirmeye devam edeceklerini  sözlerine ekledi. 
 
Öğrenciler Sanal Dünyalarını Yaratıyor
 
Doğa Kolejinin eğitimde fark yaratan müfredatı  Kodlama ve Robotik dersinde öğrencilerin gerçekleştirdiği Anıtkabir projesi ile iki yıldır Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. Önemli gün ve haftalarda, müfredat ile aynı olarak sanal dünyalarını yaratan öğrenciler, geleceğin önemli bireyleri olarak yetişiyor. Kendi sanal dünyaları oluşturan  öğrenciler, Minecraft kod bloklarının yanı sıra kodlamadan da faydalanıyor. Microsoft Minecraft Education programıyla hazırlanan Anıtkabir tasarımı bütün öğretmen ve öğrencilere Kodlama & Robotik dersinin sadece bir dersten ibaret olmadığını ve çok fazla değerler kattığını da gösteriyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL