Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN URFODU BİLİM TEMELLİ BİLGİ YARIŞMASI’NDA BÜYÜK BAŞARISI!

Bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası URFODU Bilim Temelli Bilgi Yarışması’nın finallerinde Biyoloji ve Matematik Kategorisinde Doğa öğrencileri büyük başarıya imza attı.

ETİKETLER : urfodu , bilgi yarışması , bilim yarışması , altın madalya , online sınav , uluslararası başarı

URFODU tarafından seçilen belirli yarışma merkezlerinde ve online kameralı hassas ETV sistemi ile olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilen sınavda final etabına katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz çok önemli bir başarı elde ettiler.


Doğa Koleji Alanya Kampüsü öğrencilerimiz Çek Cumhuriyeti Prag'ta düzenlenen URFODU Uluslararası Bilim Temelli Bilgi Yarışması final etabından 3 altın ve 2 gümüş madalyayla dönerek bizlere büyük gurur yaşattılar. Biyoloji branşında Sude Özbal ve Öykü Gümüş altın madalya, matematik branşında İpek Kaya altın madalya, Kemal Emre Paksoy ve Adem Çağdaş Kandemir ise gümüş madalya alarak hem Türkiye'yi hem de Doğa Kolejini başarıyla temsil ederek bizleri onurlandırdılar.


Aynı zamanda final etabında online kameralı sistem ile izlenen sınava giren öğrencilerimizin büyük çoğunluğu da birinci, ikinci ve üçüncü dereceli diploma almaya hak kazandılar. Biyoloji kategorisinde online final sınavına giren tüm Türkiye’den birincilik diploması alan 40 kişiden 8’i; ikincilik diploması alan 80 kişiden 55’i; üçüncülük diploması alan 103 kişiden 78’i yine Doğa Koleji öğrencileri oldu.


Doğa Koleji olarak eğitime verdiğimiz önemi başarılarıyla taçlandıran öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL