Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİ ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ 5 TÜBİTAK PROJESİYLE ÖDÜL ALDI

28 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen ödül töreninde 37 proje ile katılım gösteren Doğa öğrencileri 4 bölgede birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecesi almaya hak kazandı.

ETİKETLER : tübitak , proje başarısı , ortaokul eğitimi , bilimsel proje , tübitak bölge sergisi , başarı

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda yazılım ve teknolojik tasarım alanında iki projemiz birincilik kazanarak yine fark yarattılar. 

Doğa Koleji öğrencileri TÜBİTAK ortaokul proje yarışmasına 12 bölgede toplam 386 proje ile katıldı. 7 Ocak 2019’da başlayan ve 11 Şubat 2019’da son bulan başvuru sürecinde toplam 386 proje, biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, fimya, yazılım, matematik, tarih, teknolojik tasarım, Türkçe alanlarından geliştirildi.

İlk Aşamayı 37 Proje Geçti! Adana bölgesinden 1 proje, Ankara bölgesinden 5 proje, Bursa bölgesinden 3 proje, İstanbul Asya bölgesinden 8 proje, İstanbul Avrupa bölgesinden 9 proje, İzmir bölgesinden 5 proje, Konya bölgesinden 3 proje, Malatya bölgesinden 2 proje, Samsun bölgesinden 1 proje olmak üzere toplam 37proje 25-28 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşmiş olan bölge sergisine ve ödül törenine davet aldı. 


TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda yazılım ve teknolojik tasarım alanında iki projemiz birincilik kazanarak yine fark yarattılar. 28 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen ödül töreninde 37 proje ile katılım gösteren Doğa öğrencileri 4 bölgede birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecesi almaya hak kazanmıştır. 

Birincilik Ödülleri: Türkiye finallerinde Yazılım ve Teknolojik tasarım alanında 2 proje yarışacak

İzmir bölge sergisine davet alan Bornova Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Ayşegül Çelik Yazılım alanında ve Mavişehir 2 Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Bora Karayel Teknolojik tasarım alanında birincilik ödülüne layık görülmüştür.

İkincilik Ödülleri: Fizik alanında ikincilik derecesi

İstanbul Avrupa bölgesine davet alan Tekirdağ Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Deniz Can Üreden ve Erinç Kılıç fizik alanında ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

Üçüncülük Ödülleri: Tarih ve Kimya alanında üçüncülük derecesi


İstanbul Asya bölgesine davet alan Kartal Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Buse Ceylin Ayyıldız ve Ceren Çakmak’ın Tarih alanında ve Samsun bölge sergisine davet alan Ordu Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Levent Özbucak ve Kerem Özbucak kimya alanında üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge sergisine katılan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, 29 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan Türkiye Final Sergisi’ne yazılım alanında katılacak olan Ayşegül Çelik ve teknolojik tasarım alanında Bora Karayel’e başarılar dileriz. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL