Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN ÇORLU VE ÇERKEZKÖY'E YENİ KAMPÜS MÜJDESİ

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çorlu ve Çerkezköy’de açılacak 2 yeni kampüsün müjdesini verdi.

ETİKETLER : çorlu doğa , çerkezköy doğa , ali rıza lüle , doğa koleji yeni kampüs , doğa koleji eğitim modeli , trakya özel okul

Doğa Koleji 110 kampüsü, 82 bin öğrencisiyle Türkiye’nin en büyük okullar grubu olarak kampüs sayısını artırmaya devam ediyor. Çorlu basını ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Çorlu ve Çerkezköy kampüslerini açarak bölgede dört kampüs ile eğitim verileceğinin müjdesini verdi. Çorlu Hilton Garden Inn’de düzenlenen toplantının ardından Çorlu Trend Arena AVM'deki tanıtım ofisinin açılışı gerçekleştirildi.


Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri Açılıyor


Tekirdağ ve Lüleburgaz Kampüslerinin yanı sıra bölgede iki kampüs daha açacaklarının müjdesini veren Genel Müdür Lüle, “Doğa Koleji Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri ile yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize eğitim imkanı sunacağız” dedi. Tekirdağlı öğrencilerin başarılı olmaları için tüm imkanları sunacaklarını dile getiren Lüle, yeni açılacak iki kampüste de Doğa’nın eğitim kalitesinden ödün vermeyeceklerini söyledi. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle,Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Doğa Koleji, dünya standartlarında eğitim sunarak “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştiriyor. Lüle, “Eğitim kalitemiz, akademik bas¸arılarımız ve gelis¸tirdigˆimiz yenilikçi egˆitim modelleri ile Türkiye’deki egˆitim sektörüne yön veren bir okuluz. Sundugˆumuz yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle ögˆrencilerimize, çalıs¸anlarımıza ve topluma degˆer katıyoruz.” dedi. 

“Dünyayı Yönetenlerin Arasında Olalım”

İngilizceye önem verdiklerini hatırlatan Lüle, “Dünyayla adaptasyon için İngilizce eğitimi şart. Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye de olmalı. Biz de bu gerçeğin farkında olarak, özel eğitim programları uyguluyor ve yabancı dil ders saatlerini diğer eğitim kurumlarına göre oldukça fazla tutuyoruz.  Doğa Koleji olarak her yıl yurtdışına birçok öğrenci gönderiyoruz. Bu yıl da dünyanın önde gelen üniversitelerinde yaklaşık 200 öğrencimiz eğitim görüyor” diye konuştu. 

“Gelenekseli Unutmadan Yeni Çağı Yakalıyoruz”

Çorlu Hilton Garden Inn’de gerçekleştirilen toplantıda eğitim siteminde milli değerlerimizi unutmadan geleneksele sahip çıkarak, yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getiren Lüle,  1. sınıftan, 12. sınıfa kadar uygulanan Kodlama ve Robotik Atölyelerinde öğrencilerin geleceğin teknolojik hayatına hazırlanarak dijital dünya kurallarına hakim yetiştirildiğini aktardı. Milli Eğitim müfredatına uyarak Doğa’ya özgü t-MBA modeli ile de geleceğin liderlerini yeni açılacak kampüslerde de erken yaşta yetiştireceklerini söyledi.  

“Doğa’da Sosyal Yönü Kuvvetli Gençler Yetiştiriyoruz”

Eğitim kalitesinde ivmeyi her zaman daha yukarı taşımayı ilke edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, “Yeni kampüslerimizdeki öğrencilerimiz de ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde edecektir. Doğa’da aynı zamanda sosyal gençler yetiştiriyoruz ” dedi. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, sanat, spor, sosyal faaliyetleri, alanında başarılı akademik kadrosu Doğa Koleji’nin  tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. 

Çorlu ve Çerkezköy Kampüsleri Yeni Eğitim Yılına Hazırlanıyor

2018-19 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak kampüsler, 8 bin  metrekare arazide, 11 bin metrekare alana inşa edilecek. Kampüslerde 51 derslik ve tematik sınıflar, dijital laboratuvarlar, kodlama-robotik, sanal gerçeklik ve bilişim teknolojileri sınıfı, mühendislik, mekatronik atölyeleri yer alıyor. Her iki kampüste de, bir çok uygulama ortamının yanı sıra içerisinde beş  farklı atölye bulunan sanat sokağı, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu, 450 kişilik konferans salonu, 550 metre kare kapalı spor salonu, 720 kişilik yemek salonu bulunacak.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL