Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNDEN LGS HAZIRLIK SÜRECİNDEKİ ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

LGS sınav kapsamının 1. dönem müfredatıyla sınırlandırılması değişikliğinden sonra 4 Mayıs’ta yapılan Kabine toplantısı sonucunda, 7 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavının 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacağı Milli Eğitim Bakanımız tarafından bildirildi.

ETİKETLER : lgs ne zaman , 2020 lgs , evde lgs hazırlık , liselere geçiş sınavı , ortaokul eğitimi , gülşen arslan

Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Arslan, LGS’ye hazırlanan öğrencileri bekleyen yeni koşullara ilişkin önerilerde bulundu.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) takviminin yeniden belirlenmesinin ardından öğrencileri bekleyen sürece ilişkin açıklamada bulunan Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Arslan, öğrencilerin sınava girecekleri salonda sıra düzenlerinin sosyal mesafeye dikkat edilecek şekilde kurgulanacağını belirti.


Öğrencilerin sınava giderken ulaşım konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmamaları adına kendi okullarında sınava girmelerine karar verildiğini belirten Arslan, öğrencilerin fiziki koşullarını çok iyi tanıdıkları, kendilerini güvende hissettikleri bir ortamda sınava girecek olmalarının, sınav kaygılarını azaltacağını dile getirdi. Arslan, “Koronavirüs salgını sürecinde göremedikleri tüm arkadaşlarıyla bir arada sınava girecek olmaları öğrencilerimiz için moral ve motivasyon kaynağı olacaktır. Öğrencilerimizin sınava girişlerinde, sınav süresince, sınav çıkışlarında izdiham oluşturulmamasına ve sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilmelidir.” diye konuştu.


ÖĞRENCİLERİMİZ KAYGILANMAMALI

Arslan şu değerlendirmede bulundu: “Öğrencilerimiz, genel tekrarları bir planlama dahilinde tamamlamalıdır. Sınavın son 3 haftalık zaman diliminde LGS konularının pekiştirilmesi ve yeni soru tiplerinin görülmesi için soru çözümlerine yoğunlaşmak fayda sağlayacaktır. Öğrencilerimizden beklentimiz, kaygılanmamaları, sıkı çalışmaya ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret etmeleridir.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL