Haber ve Etkinlikler

DOĞA KOLEJİNİN ÖZGÜN EĞİTİM ANLAYIŞI ADIYAMANLI ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

Türkiye’nin eğitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Adıyaman Kampüsünü açıyor.

ETİKETLER : adıyaman doğa , ali rıza lüle , basın toplantısı

Doğa Koleji Adıyaman Kampüsü Kurucu Temsilcisi Orhan Ekinci, Kurucu Ortaklar Hamit Ekinci, Emre Yılmaz ve Selim Bilen, Doğa Kolejinin eğitim standartlarını, başarılı akademik kadrosunu ve kampüs olanaklarını Adıyaman’a taşıyor.


Doğa Koleji, güçlü akademik kadrosunu, yabancı dil ağırlıklı ve proje modelli eğitim anlayışını Adıyamanlı öğrencilerle buluşturuyor. Klasik eğitim anlayışı kalıplarını yıkarak, eğitim modellerini yeniden şekillendirirken; sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetleriyle, öğrencilerin interaktif olarak eğitim sürecine katılmasını sağlıyor. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci sayısı hedefini 90 bine, kampüs sayısını ise 130’a çıkaracak.


Doğa Kolejinin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında açılacak olan 6 yeni kampüsünden biri olan Adıyaman Kampüsü, sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetleriyle Adıyaman’da eğitim dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Tam donanımlı yapısıyla öğrencilerle buluşan kampüs; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere eğitimin her kademesinde hizmet veriyor.


Doğa Koleji Adıyaman Kampüsünde gerçekleşen basın toplantısında Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle; Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut, Lisanslı Okullar Bölge Müdürü Hafız Cengiz Yedikardeş, Adıyaman Doğa Koleji Kurucu Ortağı ve Temsilcisi Orhan Ekinci, Kurucu Ortakları Emre Yılmaz, Hamit Ekinci ve Selim Bilen ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Teknoloji Üreten Genç Nesil


Bilimsel araştırma projeleriyle ulusal ve uluslararası platformlarda başarı elde eden Doğa Koleji öğrencileri, bu yıl 3214 proje geliştirdi. Bir projede 2 öğrencinin aktif olarak yer aldığı düşünüldüğünde, Türkiye’nin dört bir yanından başvuruda bulunan, sayısı 6 bini aşan Doğa Koleji öğrencisi bilim ve teknoloji dünyasının kapılarını araladı.


Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Proje modelli eğitim anlayışımızla, öğrencilerimizin okulda edindiği kazanımları projeye dönüştürmesini sağlayarak, teknoloji üreten genç nesiller yetiştiriyoruz. Geleceğimizi; sorgulayan, yaratıcı ve üretken gençlerimize emanet ediyoruz” dedi.


Güvenli Ortamda Yetişen Mutlu Çocuklar


Adıyaman Kampüsü, 6500 metrekare arsa ve 7500 metrekare kapalı kullanım alanında, 38 derslik; laboratuvar, görsel sanatlar ve müzik dersliği, robotik-kodlama dersliği, bilişim dersliği, kütüphane, 3 boyutlu teknoloji dersliği ve 1 satranç dersliği olmak üzere 44 derslikten oluşuyor. 350 kişilik konferans salonu, kapalı spor salonu, ısıtmalı ve kapalı yüzme havuzu ve 300 kişilik yemekhane; öğrencilere sosyalleşebilecekleri güvenli bir eğitim ortamı sunuyor.


Dünya Vatandaşı Olarak Yetişiyorlar


Doğa Kolejinde öğrenciler, İngilizce eğitim programları, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetleri, kodlama ve robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor.


Öğrencilerine 21. yüzyıl becerileri kazandırdıklarını aktaran Genel Müdür Ali Rıza Lüle, Haftada 20 saati bulan İngilizce eğitimlerimiz, anaokulunda başlıyor. Öğrencilerimiz, ikinci yabancı dil olarak Almanca öğreniyorlar. Proje modelli eğitim anlayışımız, uzmanlarımız tarafından hazırlanan eğitim materyallerimiz ve yoğun yabancı dil eğitim programlarımızla, öğrencilerimizi dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz” dedi.


Basın toplantısının ardından okulumuzun üst düzey yöneticileri, “Nezaket Ziyaretleri” kapsamında Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti.


Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy ile bir araya gelen Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle; Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut, Lisanslı Okullar Bölge Müdürü Hafız Cengiz Yedikardeş, Adıyaman Doğa Koleji Kurucu Ortağı ve Temsilcisi Orhan Ekinci, Adıyaman’da eğitim sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


 
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL