Haber ve Etkinlikler

DOĞA'NIN MUCİTLERİNE İKİ ÖDÜL BİRDEN!

Samsung Geleceğin Mucitleri yarışmasında finale kalan Doğa öğrencileri iki ödül birden kazandı.

ETİKETLER : samsung geleceğin mucitleri , mucit yarışması , proje yarışması , kids tv , doğa koleji başarı , ayşegül çelik , yahya uyrum , bilim projesi

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin girişim bilincine sahip, bilime ve sanata önem veren yaratıcı ve evrensel bir kuşak için Samsung ve Multi Channel Developers işbirliğiyle düzenlediği “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasında, finale kalan 2 öğrencimiz de ödül kazanarak büyük bir başarıya imze attı. Halk oylaması ve jüri değerlendirmesini başarıyla tamamlayan ve büyük finalde yarışan İzmir Bornova Kampüsü 7. sınıf öğrencisi Ayşegül Çelik, hazırladığı ‘Gaz Alarmında Tam Güvenlik’ projesiyle Türkiye birincisi olurken Mavişehir 2 Kampüsü öğrencilerimizden Yahya Uyrum "Çamaşırlozet" projesiyle mansiyon ödülü kazandı. 

Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, ödül alan öğrencilerimizi ve yarışma süresince proje danışmanlığını yapan öğretmenlerimizi Doğa Koleji Genel Müdürlük binasında ağırlayarak bizzat tebrik etti. Öğrencilerimize tablet hediye eden Lüle, ödül alan projeler ve yarışma süreçleri hakkında bilgi aldı. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL