Haber ve Etkinlikler

DOĞA ÖĞRENCİLERİ AVRUPA BİRLİĞİ PARLAMENTOSU’NDA!

Doğa Okulları Ortaokul Öğrencileri, AB Eğitim Programı kapsamında Avrupa Birliği’nin inşaasında önemli rol oynayan Hollanda, Belçika ve Fransa’yı ziyaret ettiler.

ETİKETLER : Ortaokul , soes , ab eğitim programı , Avrupa parlamentosu , Avrupa birliği , politika , Hollanda , Brüksel , Fransa

Avrupa Birliği Eğitim Programı, öğrencilerimizin AB ile ilgili konularda daha fazla bilgi edinmelerini,  Türkiye’nin AB’ye katılım sürecini daha iyi kavramalarını ve "Neden Avrupa Birliği üyesi Türkiye?" sorusuna yaratıcı cevaplar bulmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir eğitim programıdır. Öğrencilerin  politik olaylara karşı duyarlılıklarının geliştirilmesinin  hedeflendiği eğitim programının 3.’sü ise Mayıs ayında gerçekleştirilecek.


AB Eğitim Programı’nın ilk durağı, güzel kanalları ve köprüleriyle ünlü Amsterdam oldu. Öğrencilerimiz meşhur Dam Meydanı ve şehir turundan sonra Avrupa Birliği’nin birçok önemli kuruluşuna ev sahipliği yapan Brüksel’e gittiler. Brüksel’deki Avrupa Birliği Parlamentosu’nu ziyaret eden öğrencilerimiz, parlamentodaki yetkililerle görüşerek Avrupa Birliği ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım süreci hakkında sorular sordular. Avrupa Birliği’nin oluşumu ve genişleme süreci, dünya tarihine yön veren önemli gelişmelerle ilgili bilgilerin yer aldığı birçok içerik ve materyalleri de daha yakından inceleme fırsatı buldular. Çikolata cenneti olarak da bilinen Brüksel’de konaklayan öğrencilerimiz, Grand Place Meydanı, Belediye Sarayı ve Brüksel Müzesi’nin ardından sanat ve kültür merkezi olan Paris’te Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali’ni de ziyaret ettiler. Paris’i tekne turuyla da keşfetme fırsatı bulan öğrencilerimiz Disneyland’da arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli zaman geçirdiler. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL