Haber ve Etkinlikler

DOĞA ÖĞRENCİLERİ MARDİNLİ KARDEŞLERİ İÇİN YOLLARDA

Doğa Koleji Bahçeşehir 1 kampüsü öğrencileri, Mardin’deki devlet okuluna ilgi ve yetenek geliştirme derslerinden biri olan ''Akıl Oyunları'' dersine ait eğitim setleri hazırladı. Doğa öğrencileri bu setleri Mardin’deki kardeşlerine ulaştırdı.

ETİKETLER : sosyal sorumluluk , doğa koleji yardım projesi , akıl oyunları , fark dersleri , doğa koleji eğitim , mardin yardım projesi

Doğa Koleji eğitimde fark yaratan konseptlerini Mardinli öğrencilerle buluşturmak için önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 

Eğitimin Türkiye’deki Lideri Doğa Koleji, kendine özgü geliştirdiği eğitim müfredatı ve konseptlerini Mardin’e taşıdı. Doğa Koleji Bahçeşehir 1 öğrencileri öğretmenleri ve okullarının desteklerini alarak projelerini gerçekleştirdi. Öğrenciler gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi ile Mardin’de bir devlet okuluna Akıl Oyunları dersliğini kurabilmek için eğitim setleri hazırladı. “Eğitim Herkesin Hakkı” diyen Doğa Koleji öğrencileri, Mardinli öğrencileri mutlu etti.  Doğa öğrencileri tarafından hazırlanan eğitim setlerini Mardinli öğrencilerle buluşturarak, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amaçlandı. 

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle,  öğrencilerinin bu projesinden heyecan duyarak “amacımız 21. Yüzyıla yakışır nitelikli eğitimden daha fazla öğrencinin yararlanmasını sağlamaktır” dedi. Lüle, Mardin devlet okulunda öğrencilerin, ilgi ve yeteneklerini geliştirebilecekleri bir derslik de kazandıran öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Mardinli Öğrenciler Mutlu, Doğa Öğrencileri Huzurlu 

Mardin’deki devlet okuluna akıl oyunları dersliği kurmayı hedefleyen ve bunu başaran öğrenciler, setleri hazırlayabilmek için sponsor buldu.  Öğretmenlerinin de desteğini alan ve Mardin’e akıl oyunları dersliği kurmak için 160 akıl oyunu setini, Mardinli kardeşleriyle buluşturan Doğa öğrencileri huzurlu, Mardin okulundaki 1600 öğrencisi ise mutlu. 

Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir felsefesi ile hareket eden Doğa Koleji, bunu sadece kendi kurum öğrencileri için düşünmediğini de bir kez daha gösterdi. Her çocuğa ve her öğrenciye aynı imkânı sunmak için çalışan Doğa Koleji, projelerini sürdürmeye devam edecek.  

Akıl Oyunları Dersi Hakkında

Akıl Oyunları dersi, Doğa Kolejinde ilkokul ve ortaokul kademelerinde çeşitli materyaller kullanarak öğrencilerde problem çözme yeteneği, takım çalışması, alternatif üretme, parçalardan yeni bütünlere ulaşma ve bir çok üst düzey yeteneğin gelişimini sağlayan derslerden biri...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL