Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI 3. GENETİK ZİRVESİ BAŞLIYOR!

3. Genetik Zirvesi ile yaşamın ön sözü DNA'yı tanımaya devam ediyoruz...

ETİKETLER : 3. Genetik Zirvesi , DNA , Doğa ve Gelecek Kulübü , Biyoloji , çekmeköy doğa kampüsü , İnsan Genom Projesi

Hayallerin ötesine geçmek, bilinmeyene ulaşmak her zaman heyecan vericidir. Doğa Koleji öğrencileri olarak bu heyecanla, canlılığın merkezi olan DNA'ya yolculuğa ve onun bizde oluşturduğu genetik hastalıklara ve etkilerine hep birlikte yelken açıyoruz.


Biyoloji bilimin heyecanı ile yola çıktığımız geçen yıllarda; Alzheimer'dan vereme, kalp hastalıklarından astıma, kanserden depresyona ve hatta yaşlılığa kadar tüm hastalıkların teşhis ve tedavisinde devrim yaratacak bir proje olan İnsan Genom Projesi'ni öğrendik. 3.'sünü gerçekleştireceğimiz bu programda ise kişisel genetik tanı nedir?, genetik hastalıklar nelerdir?, büyük korkumuz kanserin genetiği nedir?, okulumuzun da büyük başarılara imza attığı sporda genetiğin önemi nedir? obezite ve beslenme genetiğe dayalı mıdır? gibi sorularımıza cevap bulacağız.


Biz Doğa Okulu öğrencileri olarak bilim severleri yaşamın ön sözü DNA'yı okuyarak ilerlemeye davet ediyoruz. Üniversiteler, akademisyenler, sağlık kuruluşları, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin de katkılarıyla genetiğimizi öğrenebilmek için 14 Mart 2015 tarihinde Doğa Okulu Çekmeköy Kampüsü’nde düzenlenecek zirvemizde bir araya geliyoruz. İnsana ve insan sağlığına önem veren tüm bilim severleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız...


Doğa Okulu 3. GENETİK ZİRVESİ BAŞLIYOR!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL