Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI 5. SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSLARARASI MATEMATİK BAŞARISI

Bu yıl 1090 okulun katılımıyla gerçekleşen Math League’in 4. Ve 5. Sınıf düzey sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Aydın Doğa Okulu Dünya'da birinci sıraya yerleşerek Doğa Okulu farkını bir kez daha gösterdi.

ETİKETLER : Math League , matematik yarışması , Doğa Okulu eğitim başarıları , rekor , Doğa Okulu uluslararası başarılar

Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen yarışmalara katılım ile öğrencilerimiz kendi yaş gruplarının dünyada karşılaştıkları soruları tanımanın yanı sıra, eğlenceli ve centilmen bir rekabet içerisinde bulunma fırsatını yakalıyor. Bunun bilinciyle bir çok uluslararası yarışmayı takip eden öğrencilerimizin gündemindeki bir yarışma da Math League’di. Dünya'nın en iyi okullarının yarıştığı ''Math League'' matematik yarışmasında öğrencilerimiz tüm rekorları bu yıl da alt üst etti.


Bu yıl 1090 okulun katılımıyla gerçekleşen Math League’in 4. Ve 5. Sınıf düzey sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Aydın Doğa Koleji Dünya'da birinci sıraya yerleşerek Doğa Okulu farkını bir kez daha gösterdi. Sıralamada dünya birinciliğinin yanı sıra 13. Sıraya yerleşen Kurtköy Doğa Koleji'nin,19. Sıraya yerleşen Kocaeli Doğa Koleji'nin, 93. Sıraya yerleşen Topkapı Doğa Koleji'nin ve 99. Sıraya yerleşen Gaziosmanpaşa Doğa Koleji'nin öğrenci ve öğretmenlerini gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyoruz. 


Yarışmada tüm soruları eksiksiz cevaplayarak kampüsünün dünya birinciliğine yerleşmesini sağlayan Aydın Doğa Okulu öğrencilerinden; Zehra Öykü Elmasdaş, Kaan Gürbüz,Yiğit Kartal, Ceren Güler, Mabrule Şahin, Ali Uçar, İpek Yenipazarlı ve Talin Yolcu isimli öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.5. Sınıf Sonuç Listesini Görmek için Tıklayınız...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL