Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI EGE BÖLGESİ KİMYA ŞENLİĞİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK!

Nazilli Doğa Bilim Okulu Kampüsü’nün ev sahipliğini yaptığı ve Ege Bölgesi kampüslerimizin katıldığı 1. Kimya Şenliği 25 Mart 2016 Cumartesi günü yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

ETİKETLER : kimya şenliği , kimya deneyleri , nazilli doğa , mehmet okur , yener gök , nazilli eğitim şenliği

Balıkesir, Aydın, Söke, Denizli, Manisa ve İzmir’deki Doğa Kampüslerinin katılım gösterdiği etkinlikte öğrencilerimiz bir çok deney yapma imkanı yakaladılar. Nazilli Kampüsü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen şenlikte öğrenciler öğretmenler eşliğinde deneyler yaptı, bilgilerini pekiştirdi ve yaşayarak öğrendiler. 

25 Mart 2016 Cuma günü gerçekleşen organizasyona Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve İlçe Milli eğitim Müdürü Yener Gök de katılarak, deneylerin yapılışını gözlemledi. Konuk olarak katılan Dr. Şükrü Yenice ise Talasemi (Akdeniz anemisi) üzerine konuşma yaptı. Tüm okullardan 10'ar öğrenci ile oluşturulan takımlar kimya alanında deneyler ve şovlar gerçekleştirdi. Kimyanın hayat ile ne kadar iç içe olduğu öğrencilerce katılımcılara gösterildi. 


Yaşayarak ve Yaparak Öğrenme

Katılımcı okullar kendi kampüslerinde yaptıkları deneyler ve ders etkinliklerini konferans salonunda diğer okullarla paylaşarak tüm okulların yeni alternatif ders işleme ve örneklendirme yollarını geliştirmesini sağladılar. Gün boyu süren program yüzlerce öğrenci ve katılımcı tarafından zevkle izlendi. İzleyicilere kampüste yapılan sabun ve kolonyalar dağıtıldı. Şenlik sonuna katılımcı öğretmenlere çiçek takdim edilirken, öğrencilere de sertifikaları dağıtıldı.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL