Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI GİRİŞ SINAVI'NA 10 GÜNDE 103 BİN BAŞVURU

Öğrencileri TEOG, YGS/LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atan Doğa Okulları’nın bursluluk sınavına bu yıl 103 bin 216 başvuru gerçekleşti.

ETİKETLER : özel okul bursluluk , eğitim bursu , doğa okulu burs , doğa okulu bursluluk sınavı , bursluluk sınavı başvuru , devrim karaaslanlı

70 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 106 kampüsüyle Türkiye’nin en büyük okullar grubu olan Doğa Okulları, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak hedefiyle binlerce öğrenciye burslu eğitim imkânı sunuyor. 

Sınava beklentilerinin çok ötesinde talep geldiğini belirten Doğa Okulları CEO’su Devrim Karaaslanlı, “Eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, çocukları için en iyi eğitimi istiyor. Bu nedenle kurumumuzu seçmeleri bizleri gururlandırdı” değerlendirmesinde bulundu.


Kurumun 2017 yılı bursluluk sınavı Türkiye çapındaki tüm kampüslerinde 14 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirildi. 4 Ocak’ta duyurusu yapılan 4, 5, 6 ve 7. sınıflara yönelik sınava katılmak için 10 günde 103 bin 216 öğrenci başvuruda bulundu. 

Doğa Okulları CEO’su Devrim Karaaslanlı, bu yıl sınava yaklaşık 80 bin öğrencinin başvuracağını öngördüklerini, ancak beklentilerinin çok ötesinde ilgi olduğunu belirterek, “Her anne babanın en büyük gayesinin çocuklarını iyi bir okulda okutarak güzel bir gelecek sağlamak olduğunu biliyoruz. Eğitimde her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler,  bu alanda adeta biz eğitimciler kadar bilgi sahibi. Bu nedenle kurumumuzu seçmeleri bizleri gerçekten gururlandırdı. Sınava başvurarak bize güvenini gösteren herkese çok teşekkür ederiz” dedi.  

“Ülkemizin başarılı çocuklarına el uzatmak en önemli görevlerimizden”

İyi eğitimli nesillerin günümüzün bilgi çağında ülkelerin en önemli hazinesi olduğunu, bu nedenle başarılı öğrencilere en iyi eğitimi vermeyi bir vatan borcu gibi gördüklerini vurgulayan Doğa Okulları CEO’su Devrim Karaaslanlı,Eğitimin insanlar arasında fırsat eşitliği sağlayıcı çok önemli bir özelliği var. İyi eğitim alan bir çocuk ülkenin neresinde, hangi imkân ya da imkânsızlıklarla doğmuş olursa olsun hayatını değiştirme fırsatı buluyor.  Bu nedenle ülkemizin başarılı, zeki çocuklarının en iyi eğitimi almalarını sağlamayı görev kabul ediyoruz.” diye konuştu.


Her yıl binlerce öğrenciye yüzde 100’e varan oranlarda burs veriyor

Akademik başarılarıyla adından söz ettiren Doğa Okulları, her yıl binlerce öğrenciye başarıları oranında yüzde 100’e varan burs imkânı sunuyor.

Doğa Okulları’nda; teknoloji konseptine sahip kampüslerde öğrenciler, Bilgisayar Laboratuvarı, Ipad Sınıfı, 3D Laboratuvarı, Düşler Atölyesi, Dijital Fotoğrafçılık Stüdyosu, Kurgu Odası, Reji Odası, TV Stüdyosu gibi alanların teknik imkânlarından yararlanarak derslerini işliyor. Bu alanlara özgü mesleki deneyimler elde edilirken, gelişen teknolojinin günlük hayata entegrasyonu da sağlanmış oluyor. Doğa Okulları Bilim Kampüsleri’nde “bilime dokunan eğitim” kavramını hayata geçirerek klasik eğitim anlayışının ötesine geçiyor. Öğrenciler bilimin verdiği heyecanı yakalayarak, farklı bakış açıları geliştirerek, deneyimleyerek ve gözlemleyerek yetişiyor.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL