Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI ÖĞRENCİLERİ KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI HAREKETE GEÇTİ!

Doğa Okulu öğrencileri iklim değişikliğine engel olmak için bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor ve küresel iklim değişikliğine karşı harekete geçiyor.

ETİKETLER : National Sweaters Day , WWF , iklim değişikliği , sera gazı , sosyal sorumluluk

Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından ilan edilen "National Sweater Day" de Doğa Koleji öğrencileri, okula en sevdikleri kazaklarını giyerek geldiler.


Sosyal sorumluluk bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi amaçlayan, birçok sosyal sorumluluk projesine gönülden destek veren Doğa Okulu öğrencileri, bu kez küresel iklim değişikliği konusunda harekete geçti. Uluslararası çevre örgütü WWF tarafından Kanada'da 7 Şubat 2013 tarihinde ilan edilen "National Sweaters Day" (Ulusal Kazak Günü)'nde Doğa Okulu öğrencileri, Türkiye genelinde okulların açıldığı gün kutlamalarını yaparak okula en sevdikleri kazaklarını giyerek geldiler. Bu sayede ısınmaları için gereken enerjinin yakıt tüketimini arttırmak yerine mevsime göre giyinerek de sağlanabileceğini fark etmeleri amaçlandı.


Okula en sevdiği kazaklarıyla gelen olan Doğa Okulu öğrencileri, küresel iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için okul, ev ve iş yerlerinde ısıtma amacıyla salınan sera gazları hakkında çevrelerini de bilgilendirdiler. Fosil yakıtların yanması, ormanların yok edilmesi ve endüstriyel etkinlikler gibi insan aktivitelerinin beraberinde sera gazları denilen karbondioksit, metan, ozon ve diazot monoksit vb. gazların atmosferde artmasına neden olduğunu vurgulayarak bu konuda toplumsal farkındalık oluşturdular.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL