Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI ÖĞRENCİLERİNDEN RESFEBE SERGİLERİ…

SOES Akıl Oyunları dersi kapsamında 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin üzerinde çalıştığı oyunlardan biri resfebe. Resfebe bir kelimenin farklı kelimeler, sözcük öbekleri ya da resimlerle anlatılması üzerine tasarlanmış bir oyun.

ETİKETLER : Doğa Okulu sosyal sorumluluk , resfebe sergisi , resfebe , proje

Resfebe; anlatımında kullanılan resimlerin, harf ya da kelimelerin, duruş yönünden biçimine, yazı karakterine kadar her durumun değerlendirilmesi ve düşünülmesi gereken bir oyun. Çözüm aşamasının zihinsel gelişime katkısının yanı sıra resfebe üretiminin de zihinsel gelişime desteğinin farkında olan bizler, öğrencilerimizle kendi resfebelerimizi ürettik. Ürettiğimiz birbirinden yaratıcı çalışmaları sizlerle paylaşmak ise çok önemliydi. Bu nedenle Türkiye’nin dört bir yerinde çeşitli sergi salonlarında, alış veriş merkezlerinde sergiler açtık, çalışmalarımızı sizlerle paylaştık. Devlet okullarına giderek resfebe akıl oyununun daha fazla öğrenciye ulaşmasını sağladık, birlikte hem eğlendik hem de öğrendik.
Kemerburgaz Mesa Plaza Stüdyo’da açılan resfebe sergisinde her çalışma bir biberon karşılığında satıldı, elde edilen biberonlar Darülaceze’de minik sahipleriyle buluştu.

Antalya sergimizin pdf'i için

tıklayınız...

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL