Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI ÖĞRETMENLERİ, MICROSOFT İLE YENİLİKÇİ UZMAN EĞİTMEN OLUYOR!

Microsoft'un Yenilikçi Uzman Eğitmen Yarışması ile sizleri, dünyanın dört bir köşesinden gelecek eğitmenlerin yer alacağı fırsatlarla dolu küresel bir ağın parçası olmaya davet ediyoruz.

ETİKETLER : microsoft , etkinlik , yarışma , eğitimci , uzman , eğitmen

Microsoft'un Yenilikçi Uzman Eğitmeni Olmak Ne Demek?


Microsoft'un Eğitim Teknologları, teknolojiyi tek başına köklü değişimleri getirecek alternatif cevap olarak değil, yalnızca hızlandırıcı ve aracı bir etken olarak görüyor. Bu düşünce doğrultusunda, eğitmenlerinin teknoloji ve pedagojinin sağlıklı bir şekilde bütünleşerek en verimli, çağdaş ve yenilikçi öğrenim sonuçları doğurmasındaki kilit rolüne ve gücüne inanıyor; eğitmenlerinin bir araya geldikleri ve harcadıkları emekler için takdir edilmeleri durumunda eğitim ve öğretim sektöründe yaratacağı değişimi sonuna kadar destekliyor. Bu kapsamda geliştitrilen Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmen programı Doğa Okulları öğretmenlerine çeşitli avantajlar ile sunuluyor.


Öğretmenlerimizin ücretsiz bir şekilde online olarak kayıt olarak, Mie-Uzman Eğitmen profilini tamamlayarak, diledikleri eğitim programını (Türkçe) tamamlayarak, Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmeni olmak, küresel bir eğitmen ağı çatısı altında, dünyanın dört bir köşesinden vizyoner eğitmenlerimizin, eğitmen akranlarının teknolojiyi pedagoji ve formasyonla etkin bir şekilde kullanıp bütünleştirerek daha etkili öğrenim sonuçları üretmesine yol gösterecek görüş sahibi öncü bir topluluğun mensupları olarak çeşitli Microsoft rozet ve sertifikalara sahip olacaklardır.


Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmenleri Programı'na Kimler Katılabilir?


Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmenleri Programı katılımcılarından azimli, dışardan yönlendirme gerektirmeden kendi kendine teşvik gücüne sahip, kariyer gelişimlerine önem veren, işbirlikçi bir ruha sahip ve öğrencilerine alışılagelmiş ve geleneksel eğitim kalıplarının dışında yaklaşımlarla tutku aşılayan, vizyon sahibi bir eğitmen ve lider kimlikli öğretmen adayları olmalarını bekliyoruz.


Peki, Doğa Öğretmenlerini Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmen Programı'nda Ne Gibi Fırsatlar Bekliyor? 


  • Microsoft’un dünyanın en büyük eğitim zirvelerinden biri olan, Seattle Redmond Microsoft Ana Kampüsünde gerçekleştirilecek olan Eğitim Zirvesi’ne katılma şansı.
  • Tamamen ücretsiz olarak, diledikleri kimlikle profil açacakları Microsoft Eğitmen Portali’nden tamamladıkları çoğunlukla Türkçeleştirilmiş eğitimler doğrultusunda sertifikalar kazanma imkanı
  • Microsoft Akademik Programlar Geliştirme Müdürü Eyyuphan Keskin’in yer aldığı eğitimde Teknolojileri “Eğitimde Teknoloji “ söyleşileri.
  • MIE Eğitmen kotasını dolduran ilk kampüsünüze Microsoft Eğitim Uzmanları tarafından “teaching with technology Workshop”’a ücretsiz katılma fırsatı + workshop’ı takiben Microsoft Certified Educator (MCE) sınavına ücretsiz giriş kuponu.
  • Kotasını en çabuk dolduran/en çok öğretmeni MIE olan kampüsünüze, hukuk uygunluğu çerçevesinde mümkünse, Minecraft yüklü bir adet X-box + Kinect + yedek konsol kazanma şansı.

Kayıt için lütfen tıklayınız.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL