Haber ve Etkinlikler

DOĞA ROBOTİK TAKIMLARI, FIRST LEGO LİGİ’NDEN 2 KUPAYLA DÖNDÜ

Fizik Bölümü Doğa Robotik Takımları First Lego Ligi’nden 2 kupayla dönerken adını ulusal final yarışmasına yazdırdı.

ETİKETLER : robotik , robot yarışması , first lego turnuvası , ödül , yarışma , fizik yarışmaları

FLL Robotik Turnuvası’nın İstanbul Avrupa ayağında “Robot Performans 1.'lik ve 2.'lik Ödülü ” Acıbadem Bilim Okulu'nun oldu. Bilim Kahramanlarının bu yıl 12.'sini düzenlediği First Lego Lig turnuvasının İstanbul Avrupa ayağı 5-6 Mart’ta Kültür Üniversitesi’nde bir şenlik havasında yapıldı. Yarışmanın bu yılki proje konusu “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm”  idi. 


Koçluğunu Fizik Zümresi Öğretmenlerinin yaptığı Doğa Robotik Kulüpleri öğrencilerimiz bu sene İstanbul turnuvasına; Ataşehir 1, Bayrampaşa Bilim, Şişli Bilim, Acıbadem Bilim, Avcılar, Tuzla, Sakarya Kampüsleri olarak katıldı. 


Acıbadem Bilim Kampüsü Fizik Öğretmeni Sema Balkan’ın koçluğunda The Penguis ve Robofuries isimli 2 farklı takım ile katılan öğrencilerimiz, kendilerine verilen program dâhilinde Teknik Tasarım Jürisi, Özdeğerler Jürisi ve Proje Jürisinin karşısına çıkıp projelerini sundular. Ardından üç müsabakadan oluşan Robotik müsabakalarını gerçekleştirdiler. Plastik atık, kağıt atık çözümlerimizle proje jürisi ve öz değerler jürisindeki sunumlarını başarı ile tamamladılar. Robot performansta 37 takım arasından en yüksek puanları toplayarak 1.'lik ve 2.'lik ödülünü kazandılar.  


FLL Turnuvaları; çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirirken onların sosyal sorumluluklarının farkında olan, takım çalışması yapabilen, çevresindekilere ve doğaya saygılı birer birey olmalarına katkıda bulunuyor. Her sezon toplumsal anlamı olan bir tema belirlenerek, oluşturulan takımlara özgün bilimsel bir araştırma yaptırılan organizasyonda, çocuklar, takım halinde çalışmayı öğrenirken güzel ve heyecan dolu bir deneyim yaşıyorlar.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL