Haber ve Etkinlikler

DÜNYA LİSELER HENTBOL ŞAMPİYONASI BAŞLADI!

Genç Kızlar Hentbol Takımımız Finalde! Daha önce 3 farklı takımla Dünya Şampiyonluğu yaşayan Doğa Koleji, takım sporlarında 4. Dünya Şampiyonluğu için yarın Slovenya ile karşılaşacak.

ETİKETLER : hentbol , dünya hentbol şampiyonası , isf türkiye , spor , türkiye şampiyonu , Doğa Okulu spor başarıları

Trabzon'un ev sahipliğinde 20 -28 Haziran tarihleri arasında  Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından 22.'si düzenlenen Dünya Hentbol Şampiyonası heyecanı başladı.Türkiye Şampiyonu olarak ülkemizi temsil eden başarılı sporcularımız ilk tur maçlarında Çek Cumhuriyeti'ni 37-13, Fransa 41-19 yenerek şampiyonaya moralli başladı. 23 Haziran'da Avusturya ile oynadığı maçı ise 18-15 kaybeden takımımız  Hollanda'yı 28-16, Danimarka'yı 24-19 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Başarılı sporcularımız yarı finalde tekrar karşılaştığı Avusturya'yı bu sefer 27-22 kazanarak finale adını yazdırdı. 


Doğa Okulu Genç Kız Hentbol Takımımız dünya finalini 27 Haziran Cuma günü saat 15.30'da Slovenya ile oynayacak. 

Takımımıza başarılar diliyoruz.


Doğa Okulu Genç Kız Hentbol Takımı


Dünya Şampiyonluğu Geleneği Bozulmasın

Daha önce 3 farklı takımla Dünya Şampiyonluğu yaşayan Doğa Koleji, Nisan ayında Portekiz’de gerçekleşen 2014 Dünya Liselerarası Voleybol Şampiyonası’nda Chinese Taipei takımını 3-0 yenmiş, Genç Kızlar Voleybol takımımızla hiç yenilmeden dünya kupasını müzesine götürmüştü.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL