Haber ve Etkinlikler

DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜNDE ANLAMLI CAS AKTİVİTESİ

Acarkent Kampüsü Uluslararası Bakalorya öğrencilerimiz, ruh sağlığının ve ruh hastalıklarının toplumda farkındalığını ve anlaşılırlığını artırmak amacıyla Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla seminer ve poster sunumu etkinliği düzenledi.


​Sağlığın bedensel, ruhsal ve sosyal iyilik hali olarak tanımlandığı günümüzde ruh sağlığının önemine vurgu yapacak bir etkinliğin farkındalık yaratacağı düşüncesinden hareketle Doğa Koleji Acarkent kampüsünde Uluslararası Bakalorya Diploma Programı öğrencileri tarafından seminer ve poster sunumu etkinliği gerçekleştirildi. CAS Modülü kapsamında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, Uzman Psikolog Neslişah Boro ile bir araya geldi.

Doğa Koleji Acarkent Kampüsü Uluslararası Bakalorya öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen ve Doğa Koleji Uluslararası Ofis ve Yurt Dışı Eğitim Programları Koordinatörü Gonca Taşar’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, yaşadığımız küresel zorlukların karşısında toplumumuzu ve dünyayı daha iyi ve yaşanılabilir bir yer haline getirme çabalarımızın önemine vurgu yapılarak, uzun vadeli çalışmalarla gençlerde psikolojik zorlukların önlenmesinin de mümkün olabileceği belirtildi.
 
2002’den bu yana Türkiye’de eğitime yön vererek lider kurum olmayı başaran Doğa Koleji, Can Eğitim Grubu çatısı altında Türkiye’nin en köklü ve yenilikçi vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yer alıyor. Doğa Koleji, 100’ü aşkın kampüsünde öğrencilerine sağladığı temel eşitlik ilkesiyle dünya standartlarında eğitim vermeye, uluslararası vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık bireyler yetiştirmeye ve toplumda farkındalık yaratacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. 
 DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL