Haber ve Etkinlikler

DÜNYACA ÜNLÜ FOTOĞRAFÇI MATT MOYER DOĞA'YI FOTOĞRAFLADI

Doğa Okulu ve National Geographic işbirliği ile National Geographic Society’nin 125. yıl kutlamaları çerçevesinde Türkiye’ye gelen dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından Matt Moyer, Doğa Okulu öğrencileriyle buluştu.

ETİKETLER : matt moyer , fotoğraf , Doğa Okulu fotoğrafçılık klübü , fotoğraf workshop , national geographic
Öğrencilere belgesel fotoğrafçılığın inceliklerini anlatan, Irak Savaşı’ndan 11 Eylül’e, Afganistan’daki paralı askerlerden, Mısır isyanına, dünyayı etkileyen önemli sosyo-kültürel olayları fotoğraflayan National Geographic fotoğrafçısı Matt Moyer, genç fotoğrafçılarla birlikte Doğa Koleji’nin Beykoz Kampüsü’nü fotoğrafladı.
National Geographic Society’nin 125. yıl kutlamaları çerçevesinde National Geographic Türkiye ve Doğa Koleji işbirliği ile İstanbul’a gelen Moyer, fotoğrafa meraklı gençlere, belgesel fotoğrafçılığın a-b-c’sini anlattı. Moyer, Doğa Koleji’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasında öğrencilerle birlikte Beykoz’un muhteşem doğasını fotoğrafladı.
The New York Times, The Independent, The Guardian ve Marie Claire gibi dünyanın önemli yayınlarında görev yapan, National Geographic’in düzenlediği fotoğrafçılık kamplarında ders veren dünyaca ünlü fotoğrafçı Matt Moyer, Türkiye’ye ilk kez geldiği belirterek, Beykoz Doğa Koleji’nin fotoğrafçılar için doğal bir stüdyo olduğunu söyledi. Moyer; “Öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duydum. Hepsi de çok heyecanlı ve yetenekliler” dedi.

Yarışma, sosyal medyada devam edecek

Beykoz Doğa Koleji’nin fotoğraflandığı ve en iyi fotoğrafın belirlendiği yarışma, 16 Kasım gününden itibaren sosyal medyada devam edecek. Herkese açık olacak yarışma Instagram üzerinden yürütülecek ve Türkiye’nin en büyük sosyal medya yarışması olacak. Matt Moyer’in jürisini yapacağı yarışmada, #Doğa hashtag’iyle Instagram’a yüklenen fotoğraflar arasından en iyileri belirlenecek. İlk 3’e I-Phone 5S hediye edilecek yarışma, 2 hafta sürecek. Yarışma Doğa Koleji, Sezgin Yılmaz, Ahmet Erdem ve Devrim Ateş hesaplarından takip edilebilecek.

Instagram fenomenleri de Beykoz’daydı

Proje kapsamında Türkiye’nin en ünlü Instagram fotoğrafçıları Sezgin Yılmaz, Ahmet Erdem ve Devrim Ateş ile Instagram’ın dünyadaki ilk kullanıcılarından biri olan Thomas Kakareko da Beykoz Doğa Koleji’ndeydi. Matt Moyer ile birlikte fotoğraf çeken Instagram fotoğrafçıları, Beykoz Doğa Koleji Kampüsü’nden paylaştıkları fotoğraflarla gün boyunca hem yarışmayı duyurdu hem de bol bol beğeni aldı. Dünyadaki ilk Instagram kullanıcılarından Thomas Kakareko da misafir olarak katıldı. Doğa Koleji öğrencileriyle Instagram deneyimlerini paylaştı.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL