Haber ve Etkinlikler

EGE BÖLGESİ KARİYER GÜNLERİ İZMİR'DE BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Lise öğrencilerimizin gelecek ve kariyer planlamaları yapmalarına destek olmak amacıyla düzenlediğimiz Doğa Kariyer Günleri, İzmir Mavişehir 3 kampüsümüzde başarıyla gerçekleşti.

ETİKETLER : mavişehir 1 doğa anadolu lisesi , ege bölgesi , kariyer günleri

Manisa, Bergama, Çiğli, Aydın, Nazilli ve Mavişehir kampüslerimizden yaklaşık 400 öğrencimizin katıldığı etkinlik, TRT’de 25 yıl boyunca farklı pozisyonlarda görev yapmış, CNN Türk’ün kurucusu ve aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi olan Sedat Örsel’in zengin kariyer birikimini renkli bir biçimde öğrencilerimize aktarmasıyla başladı. Örsel, öğrencilere kariyer hedeflerine ulaşma yolunda korumaları gereken değerleriyle ilgili öğütlerde bulundu. Öğrencilere kendilerini geliştirmeleri için farklı alanlarda pek çok farklı deneyime sahip olmalarının önemini anlattı.

Açılış konuşmasından sonra öğrencilerimiz, kariyer hedefleri doğrultusunda üniversite ve bölümleri yakından tanıma fırsatı buldu. 11 üniversitenin destek verdiği, 24 akademisyenin katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz 22 kariyer odasında farklı bölümleri dinlediler.

Kariyer Odalarında ise  tıp, hukuk, mimarlık, bilgisayar mühendisliği, beslenme ve diyetetik fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, diş hekimliği, psikoloji, iç mimarlık ve çevre tasarımı, işletme, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, mekatronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret ve finansman, gastronomi, moda tasarımı, ekonomi öne çıkan bölümlerdi... Sonrasında katılan üniversiteler ve İşkur’un açtığı tanıtım stantlarıyla öğrencilerimiz bireysel olarak da bilgilendirildiler.

Kariyer Günlerine katılan üniversiteler: Dokuz Eylül Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi oldu.  

Öğrencilerimizin geleceklerini şekillendirmede büyük farkındalık yaratan bu etkinliğimize katılan tüm üniversite ve akademisyenlere teşekkür ederiz.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL