Haber ve Etkinlikler

EĞİTİMCİLER İÇİN OYUN TABANLI ÖĞRENME ATÖLYESİ, 6 ARALIK'TA BURSA ÖZLÜCE KAMPÜSÜNDE

Eğitimciler için düzenlenen ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi ve Doğa Koleji Drama Bölüm Başkanı Bülent Sezgin'in eğitimci olarak katılacağı "Oyun Tabanlı Öğrenme" atölyesi 6 Aralık'ta Özlüce kampüsünde!

ETİKETLER : oyun ve çocuk , oyun tabanlı öğrenme , eğitimci atölyesi , dr. bülent sezgin , çocuklar neden oyun oynar , rehberlik , bursa seminer , bursa özlüce doğa


Oyun çocuğun mesleğidir. Taklit eder, hisseder, yaşar ve öğrenirler. Doğa Koleji ve Nilüfer Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliği ile 6 Aralık 2017 tarihinde 9.30-12.30 saatleri arasında düzenlenecek olan "Eğitimciler İçin Oyun Tabanlı Öğrenme Atölyesi"nde oyunun çocukların duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimindeki önemi, oyun ve öğrenme, oyunun çocuk gelişimindeki önemi ve yaparak yaşayarak öğrenme teknikleri üzerine uygulamalı ve eğlenceli çalışmalar yapılacak.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi ve Doğa Koleji Drama Bölüm Başkanı Bülent Sezgin'in eğitimci olarak katılacağı atölyeye sadece eğitimciler katılabilecek. Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsünün ev sahipliğini yapacağı organizasyonda tüm katılımcılar sertifika alacak. Eğlenceli, neşeli, sempatik ve farklı bakış açılarını keşfedeceğiniz atölyemize tüm eğitimciler davetlidir.

Başvuru, detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız; Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsü


Oyun Tabanlı Öğrenme

Oyun oynamak bir çocuk için hava kadar, su kadar gereklidir. Oyun, çocuğun çevresiyle ilişki kurmasını, duygularını dışa vurmasını, deneyim kazanmasını, eğlenmesini, dinlenmesini, rahatlamasını ve problem çözmesini sağlar. Çocuklar oyun oynarken gelecek yaşamı ile ilgili deneyimler kazanır. Yetişkinliğe oyunlar aracılığı ile hazırlanır.

Oyunla öğrenme nedir? 
Çocuğumuzun akademik başarısında, eğlenerek öğrenmenin yeri ve önemi nedir?
Anne ve baba olarak çocuğumuzla nasıl kaliteli zaman geçiririz?
Oyunla matematik öğretmek mümkün mü?
Çocuğumuzun İngilizce konuşmasını oyun ve drama ile nasıl artırabiliriz?
Obezite, disleksi ve otizmden uzaklaşmak için oyun neden önemlidir?
 
 
 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL