Haber ve Etkinlikler

EN ÇOK ÇOCUKLA EN ÇOK ATIK PİL TOPLAMA REKORU KIRILDI!

Atık Pil Toplama Yarışması kapsamında 6.510 kilo atık pille En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru kırıldı.

ETİKETLER : atık pil , rekor , deneme , ödül , çevreye katkı ödülü , TAP derneği , carrefour avm

Ataşehir Belediyesi, Doğa Okulları ve Carrefour İçerenköy AVM öncülüğünde, Doğa öğrencileri ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki 888 çocuk, Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması kapsamında bir defa da topladıkları 6.510 kilo atık pille En Çok Çocukla En Çok Atık Pil Toplama Rekoru kırdı.


Rekor denemesi kapsamında toplanan, Esit Elektronik Sistemler teknik personelince tartılan atık piller, pil toplama konusunda yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TAP Derneği yetkililerine teslim edildi. Ünlü isimlerden Ömür Gedik, Tuncay Akça, Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Şule Zeybek, Cem Coşkun, Gökhan Karakoç, Mansur El Sabah, Berk Ercan ve Prof. Dr. Orhan Kural’a Çevreye Katkı Ödülü verilen rekor denemesinde Doğa Öğrencileri, Enerjimiz Bitmesin konulu dans gösterileri yaptı.


Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir de gerçekleştirilen atık pil toplama rekorunun önemine dikkat çekerek “Bu rekorun yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir şekilde öğrencileri yetiştiren öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bu çevre bilincini herkesin yaşamı boyunca sürdürmesini temenni ediyorum” diye konuştu. TAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan da yaptığı konuşmada atık pil toplama organizasyonunda emeği geçen tüm çocuklara ve öğretmenlere teşekkürlerini sundu. Organizasyon kapsamında konuşan Doğa Okulları Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu şu ifadeleri kullandı: “Doğa'nın özgün eğitimi ile yapılan projelerimizde çocuklara doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılıyoruz. Doğanın pili bitmesin projemizde pillerin doğaya salınmasını engelleyip toplama seferberliği başlatan öğrencilerimizle bir dünya rekoruna daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” Mansur El Sabah da konuşmasında, doldurulabilir pil kullanımının yararlarına dikkat çekti.


Dünya Çocuk Rekorları kapsamında gerçekleştirilen rekor denemesi, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ertan Yıldırım, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu, Carrefour İçerenköy AVM Paz. Md. Lidya Sadi, TAP Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan, Esit Elektronik Sistemlerden Ersin Ertan, (Dünya Çocuk Rekorları) Aydın Türkgücü’nden oluşan Rekor, tescil ve hakem heyetince tescil edildi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL