Haber ve Etkinlikler

EN SEVDİĞİNİZ MALZEMEDEN KÖPRÜ YAPMAYA HAZIR MISINIZ?

Tüm hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizi mühendislik ve mimari becerilerini kullanarak spagetti köprüsü tasarlamaya bekliyoruz!

ETİKETLER : proje temelli eğitim , lise fizik dersleri , doğa lise eğitimi , doğa koleji fizik , makarnadan köprü , spaghetti bridge , fizik eğitimi , makarnadan köprü

Bu sene mart ayında 4.sü düzenlenecek olan Spagetti köprü yarışmamız, öğrencilerin hayal gücü ile uygulama beceresini geliştirmek ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak için düzenleniyor. “Teoriden Pratiğe Mühendislik” ilkesi ışığında düzenlenen bu organizasyon, katılımcıların kendini geliştirmesi ve öğrencilik hayatlarında güzel bir anı olarak yer alması için 1 gün sergi, 1 gün yarışma olacak şekilde tertip ediliyor.


Öğrencilerimiz mühendislik ve mimari becerilerini kullanarak tasarladıkları köprülerin dayanıklılığını kendi organize ettikleri Spagetti Köprü yarışması ile test edecekler. Fizik, üç boyutlu düşünme gücü ve mühendislik bilgilerini kullanarak tasarladıkları köprüleri ve mimari çizimlerini anlatacaklar. 


Yarışmada dayanıklı köprü ödülü, ilham verici köprü ödülü, işçilik ve tasarım ödülü, mimari çizim ödülü, yaratıcı köprü dizayn ödülü ve şampiyonluk ödülü olmak üzere 6 kategoride ödül verilecektir.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL