Haber ve Etkinlikler

EVDE SAĞLIKLI BESLENME KILAVUZU

Doğa Koleji, yılın son beslenme bülteninde "Evde Sağlıklı Beslenme" konusuna değiniyor! Sağlıklı beslenme önerileri, örnek menüler, benim tabağım konsepti, beslenme alışkanlıkları, ara ve ana öğünler gibi ebeveynlerin dikkatini çekecek bir çok konu, bu ay bültenimizde değerlendiriliyor.

ETİKETLER : sağlıklı beslenme , çocuk menüsü , ara öğün alternatifleri , beslenme önerileri , okul menüsü

Okul menülerinin beslenme ilkelerine uygun bir biçimde sağlıklı olarak hazırlanması çocukların zeka gelişimde büyük rol oynadığı gibi onları, çağımızın hastalıkları olan diyabet, yüksek tansiyon, böbrek yetmezliği, obezite gibi bir çok kronik hastalıktan da korumaktadır.

Peki doğru beslenme alışkanlığını evlerimizde nasıl sürdürebiliriz? Çocuklarımızın sağlıklı beslenmeyi bir prensip haline getirip kendi öğünlerini ev ortamında hazırlanan yemeklerden zevkle seçebilmeleri için sizlere evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz pratik ve eğlenceli olabilecek “EVDE SAĞLIKLI BESLENME KILAVUZU” ‘nu hazırladık. Sağlıklı beslenme önerileri, örnek menüler, benim tabağım konsepti, beslenme alışkanlıkları, ara ve ana öğünler gibi ebeveynlerin dikkatini çekecek bir çok konu bu bültende değerlendiriliyor. 

Bülteni okumak için tıklayınız...


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL