Haber ve Etkinlikler

FEN ÖĞRETMENLERİNE NANO KİT EĞİTİMİ VERİLDİ!

Avrupa Birliği tarafından en iyi örnek proje seçilen NTSE (NTSE: Nano Tech Science Education) eğitim kitlerinin Fen Bilimleri eğitiminde etkili bir şekilde kullanılması için bilim okullarındaki Fen öğretmenlerine alanında uzman eğitimciler tarafından 2 gün süren eğitim verildi.

ETİKETLER : Fen , Nanoteknoloji , Laboratuvar , Doğa Okulu Bilim Okulları , Bilim Atölyesi , NTSE , NTSE Kit , Bilişim ve İletişim Teknolojileri

Uluslararası vizyonuyla akademik alanda birçok başarı elde eden Doğa Koleji, bilim okullarındaki Fen eğitimine yönelik yeni ve özgün uygulamalarıyla dersleri daha nitelikli hale getiriyor.


Fen Bilimleri eğitimini daha çekici ve erişilebilir kılmak amacıyla Bilişim ve İletişim Teknolojilerini araç olarak kullanan bir öğretim tasarımı sonucu ortaya çıkan 'NTSE-Kit' bu yıl Doğa Okulu Bilim Okulları'nda Bilim Atölyesi derslerinde uygulanmaya başlandı. Bu ders tasarımında fen derslerinin bugünün ve geleceğin teknolojisi "Nanoteknoloji"nin ürün ve yöntemleriyle ilişkilendirilerek dikkat çekici kılınması amaçlanıyor. Uzun çalışmalar sonucu 5, 6 ve 7. sınıflara uygun hale getirilen bu öğretim tasarımı, ders dökümanları, interaktif bir internet sitesiyle örtüşen 'NTSE-kit'; sorgulamaya dayalı eğitim göz önünde bulundurularak yapılan ders tasarımları içinde detaylandırılmış diğer etkinlikleri de içinde barındırıyor. Söz konusu proje kapsamında Doğa Okulu Acıbadem Kampüsü'nde 11 - 12 Eylül 2014 tarihlerinde bilim okullarımızdaki Fen öğretmenleri için öğretmen eğitimi düzenlendi. Eğitimimizin ikinci etabı Yakacık Kampüsü Nanobiotech. Laboratuvarı – Nanoteknoloji Eğitim Merkezimizde daha sonra ilan edilecek tarihte yapılacak.


Süreç içinde öğrencinin sorgulama ve uygulamalarla bilgiyi fark etmesini hedefleyen öğretmen eğitimi hedefine uygun bir şekilde tamamladık. Öğretmenlerimizle süreç boyunca kurduğumuz etkileşim, aldığımız olumlu dönüşler ve paylaşımlar eğitimimizi değerli, paylaştığımız süreci esin verici kıldı. Bir sonraki eğitim gününe neler yapacağını merak ederek geldiğini ifade eden öğretmenlerimizin aynı merakı öğrencilerinde de uyandıracaklarından eminiz.FEN ÖĞRETMENLERİNE NANO KİT EĞİTİMİ VERİLDİ!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL