Haber ve Etkinlikler

FİNALİSTLER BELLİ OLDU

16 Ekim’de düzenlenen ‘Ev Yapımı Fizik Deneyleri Video Yarışması’nda öğrencilerimiz evde kullandıkları malzemeler ile fizik kanunlarını test etti.

ETİKETLER : ev yapımı fizik deneyleri , videolu fizik deneyleri , fen eğitimi , fizik kanunları
Doğa'da gelenekselleşen ‘Ev Yapımı Fizik Deneyleri Video Yarışması’nda öğrencilerimiz, bilimsel gerçekleri kullanarak problem belirlemeyi, probleme dayalı çözüm yolları bulmayı, deney tasarlamayı ve deney raporu yazmayı pekiştirdi. Deneylerle ilgili etik ve güvenlik kuralları nedeniyle öğrencilerimiz zaman zaman ailelerinden destek aldı ve aile gözetiminde deneylerini gerçekleştirdi.

Öğrencilerimiz evde yapılan fizik deneyleri ile ailelerini de bilimsel bir etkinliğin içine dahil ederek kaliteli zaman geçirme fırsatı buldu. Öğrencilerimizin deney raporları ve 60 saniyelik deney videolarıyla katıldıkları yarışmada her okuldan birinci olan öğrencilerimiz final etabında okulunu temsil etti. Tüm öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen yarışmada, kampüslerinde 1.lik ödülü almış 68 ev yapımı fizik deneyleri videosu final etabında değerlendirildi.

Yarışma sonucunda Türkiye birincisi Doğa Koleji Çamlıca Kampüsü öğrencisi Kayra Eren, ikinci Doğa Koleji Bodrum Kampüsü öğrencisi Tanem Yıldırım, üçüncüsü Doğa Koleji Cevizlibağ Kampüsü öğrencisi Tuna Adem oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL