Haber ve Etkinlikler

FLL Jr. HEYECANI DİYARBAKIR ve İZMİR'DE YAŞANDI

İlkini Doğa Koleji Ankara Çayyolu Kampüsü’müzde gerçekleştirdiğimiz FIRST® LEGO® League Junior (FLL Jr.®) Fuarı, Diyarbakır ve İzmir Bornova kampüslerimiz ile devam etti.

ETİKETLER : fll. first lego league , hidrodinamik , doğa koleji diyarbakır , doğatech , robotik ve kodlama , bilim kahramanları derneği , su projeleri

7 Nisan Cumartesi günü Diyarbakır kampüsümüzde 7 farklı şehirden 12 takım, 15 Nisan Pazar günü İzmir Bornova kampüsümüzde ise çevre şehirlerden gelen 15 takım proje ve sunumları ile fuarlarda yer aldı. 

Bilim Kahramanları Derneği ile ortak gerçekleştirdiğimiz FLL Jr.® Fuarları bir çok farklı kurumun ve yüz elliden fazla öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Fuarda yer alan takımlar, bu senenin konusu olan “Suyun Macerası” ile ilgili farklı proje ve çözüm önerileri hazırladı. Hazırlanan bu projeler hem jüri üyelerine hem de ziyaretçilere sunuldu. Takımların suyun önemine dikkat çeken yaratıcı projeleri ilgiyle ve beğeniyle izlendi. 

FIRST® LEGO® League Junior (FLL Jr.®) Fuarları Nedir?

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST®LEGO® League Jr. rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen bir STEM programıdır. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/ FIRST® LEGO® League Jr. her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. En az 3, en fazla 6 çocuktan oluşan her takım özel LEGO® Education Inspire Model (Yol Gösterici Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar. Bu modeli başlangıç olarak kullanarak kendi yeni modellerini LEGO® parçalarıyla tasarlarlar. Çocuklar LEGO® Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL