Haber ve Etkinlikler

FLL TURNUVASIYLA "SUYUN YOLCULUĞU" BAŞLIYOR!

Bu yıl "Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu" temasıyla 14.sü gerçekleştirilecek olan FIRST® LEGO® League (FLL) yerel turnuvası 20 - 21 Ocak'ta Doğa Koleji Büyükçekmece Kampüsü'nde!

ETİKETLER : FLL TURNUVASIYLA "SUYUN YOLCULUĞU" BAŞLIYOR!

Bu sene 14. sezonu gerçekleştirilen FLL Turnuvası'nın 1. ve 2. yerel turnuvaları Doğa Koleji Büyükçekmece Kampüsü'nde 20 - 21 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. 86 takım ve 700'den fazla öğrencinin yarışacağı turnuvada dereceye giren ilk on takımımız, 10-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan İzmir Ulusal Turnuva'sına katılım hakkı elde edeceklerdir.


FIRST® LEGO® League (FLL)


FLL, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir nesil yetişmesi amacıyla dünyada  80 ülkede yapılan uluslararası bir etkinliktir. FLL; tematik, bilimsel ve takım çalışması odaklı bir turnuva olarak her yıl daha fazla katılımcı ve gönüllüyle hayata geçiriliyor.


Turnuvalara katılacak 4-10 kişiden oluşan takımlar, 2-3 ay öncesinden çalışıp; robot tasarlayıp, program yazıyor, araştırmalar sonucu özgün çözümler üretiyor, teatral sunumlar yapıyor, süreç içinde kazan-kazan tavırları içselleştirerek, kullanıyor ve yayıyor. Takımlar önce yerel, sonra başarılarına göre ulusal ve uluslararası turnuvalara katılma fırsatı elde ediyor.

FIRST® LEGO® League / FLL , FIRST  Vakfı ve LEGO markalarının ortak çalışmasından doğmuş, uluslararası, kar amacı gütmeyen bir programdır. Gençler ve çocuklar 4-10 kişi arası takımlar kurarak her yıl dünyanın gündemine ait farklı bir tema üzerinde araştırma yapıp,  çözüm üretip, paylaşıp, özgüven inşa ederler. Evrensel sunum metotlarını uygulayarak takım olarak çalışması ve kaynakları iyi kullandıkları bir deneyim yaşarlar. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL