Haber ve Etkinlikler

GELECEĞİN LİDERLERİ BİR ARADA

Doğa Kolejinin Eğitim Liderleri, "motivasyon ve liderlik" temalı vizyon toplantısında buluştu.


Eğitim alanında geleceği şekillendiren Türkiye geneli 100’ü aşkın kampüsü bulunan Doğa Kolejinin Eğitim Liderleri Vizyon Toplantısı Doğa Koleji Yönetim Kurulunun, Türkiye’nin dört bir yanındaki yöneticilerinin ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
Doğa Koleji eğitimde öncü bir rol üstlenmeye devam ederek eğitim liderlerini bir araya getirdiği vizyon toplantısını Acıbadem Kampüsünde gerçekleştirdi. Toplantıya Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, İcra Kurulu Üyesi Gökhan Alpözü, Lisanslı Okullardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Aydın, Genel Müdürlük üst düzey yöneticileri, lisanslı okul kurucuları, kampüslerin eğitim yöneticileri, kurumsal iletişim yöneticileri ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yöneticileri katıldı. Türkiye şampiyonu olan ve Dünya Liseler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan Genç Bayan Voleybol Takımımız da Doğa ailesi ile buluştu.


 
“Eğitim, toplumumuzun temel direği ve geleceğimizin anahtarıdır.” sözleriyle vizyon toplantısı konuşmasına başlayan Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, “Eğitim liderleri olarak bugünün ihtiyaçlarına uygun, çağın gereksinimlerini karşılayan bir eğitim sistemi oluşturmak en büyük hedefimiz. Doğa’mıza katılan kampüslerimizle Karabük, Erzurum, Şanlıurfa ve birçok kampüsümüzle Doğa’mız büyüyor. Öğrencilerimizin akademik, sportif, ulusal ve uluslararası başarıları eğitim-öğretim yılının başından bu yana bizleri gururlandırıyor ve bundan sonra da birçok başarıya imza atacağımıza inancım tamdır. Eğitimdeki sürekli gelişim ve yenilikçi yaklaşımlarla, öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarıyoruz. Teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak ders içeriğini zenginleştiriyor ve öğrenme deneyimlerini daha kalıcı hale getiriyoruz. Ayrıca fiziksel altyapımızı ve kaynaklarımızı sürekli olarak güçlendirerek öğrencilerimize en iyi ortamı sağlamaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en köklü ve yenilikçi üniversitesi İstanbul Bilgi Üniversitesinin fakülte ve bölümleriyle birlikte Doğa Kolejinin akademik programlarının ve eğitim kadrosunun gelişimine yönelik yürütülen projeler başarıyla sürdürülmektedir.” dedi.
 
“Doğa Konseptli Eğitim Modelinin Yurt Dışında Uygulanması için Çalışmalar Yürütülüyor”
Doğa Kolejinin sadece yurt dışında mevcut eğitim müfredatlarını ve diploma programlarını uygulamakla kalmadığını ifade eden Can, “Aynı zamanda Doğa Kolejine özgün müfredatın, Doğa konseptli eğitim modelimizin yurt dışında bulunan okullarda uygulanması adına çalışmalar yürütüyoruz.” açıklamasında bulundu. 

“Eğitimin Türkiye’deki Lideri olarak Hedefimiz 150 Kampüs”

Vizyon toplantısında eğitim liderlerine yeni dönem hedeflerini aktaran Can, “Hedefimiz 150 kampüse ulaşarak Türkiye’nin her yerinde Doğa Kolejinin ayrıcalıklı eğitimiyle tüm öğrencileri buluşturmak. Başarılarımızın yanı sıra velilerimizin, öğrencilerimizin, çalışma arkadaşlarımızın bizlere olan güveni tercih edilme sebeplerimizin başında geliyor. Dünya değişiyor, teknoloji değişiyor, yaşamlar değişiyor. Kurulduğu günden beri Doğa Koleji de durmaksızın gelişiyor ve başarı geliyor. Bugün, eğitimin Türkiye’deki lideri olmamızın iki sebebi var. Dünyadaki değişime ve teknolojiye hızlıca ayak uydurabilmemiz gelecek vizyonumuzu bugünden çalışmalarımıza yansıtabilmemizdir. Bu başarıyı öğrencilerimizi her zaman merkezine koyduğumuz yenilikçi eğitim anlayışımızla elde ettik ve gelecekte de kendimizi sürekli geliştirerek eğitimin lideri olmaya devam edeceğiz. Geleceğin Doğa’sını bu vizyonla bugünden hazırlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Doğa Koleji Yeni Hedefleriyle Büyümeye Devam Ediyor

Doğa Koleji Lisanslı Okullar Genel Müdür Yardımcısı Arzu Aydın Acıbadem Kampüsünde gerçekleşen Eğitim Liderleri Vizyon Toplantısında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta Karabük'te Doğa Koleji açılış heyecanını yaşarken, hemen ardından Şanlıurfa'da da açılış hazırlıklarına başladıklarını belirterek Erzurumlu öğrencileri de 2025-2026 eğitim öğretim yılında Doğa’nın ayrıcalıklı eğitimi ile buluşturacaklarının müjdesini verdi.Doğa’nın Yeni Markası “Doğa Mini” 2023-2024 yılında Doğa Koleji çatısı altında yeni bir markanın yer aldığını kaydeden Aydın, bugüne kadar Türkiye’nin farklı illerinde Doğa Mini Anaokulu açıldığını belirterek Doğa Mini Anaokulunun, Doğa Koleji akademik koordinatörlerinin ve İstanbul Bilgi Üniversitesinin katkılarıyla ürettiği özgün eğitim programını yüzlerce anaokulunda binlerce öğrenciyle buluşturmayı hedeflediklerini ve “Doğa Mini” lansmanını yakın bir tarihte gerçekleştireceklerini paylaştı. Vizyon toplantısı sonunda Arzu Aydın tarafından Doğa Koleji lisanslı okullara başarı plaketleri takdim edildi.

Doğa Koleji Pazarlama Direktörü Dr. Nurhan Sütlaş ise Doğa Kolejinin eğitimdeki vizyoner yönlerine dikkat çekerek "22 yıla akademik, sanat, spor, bilim pek çok alanda sığdırdığımız başarılarımız, başarıyı yakalamak için verdiğimiz emek çalışma bunun sonucunda ortaya çıkan farklılıklarımız bu vizyonlara sığmaz. Bu yüksek inançla okulumuzu daha da yükseklere taşıyabilir, öğrencilerimize daha iyi bir gelecek sunabiliriz. Bunu ancak ve ancak hep birlikte başarabiliriz." dedi.

 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL