Haber ve Etkinlikler

GELENEKSEL AKIL OYUNLARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLASIN

Öğrencilerimiz zihinsel kapasiteleri ve becerilerini akıl oyunları ile geliştirmeyi amaçlayan Akıl Oyunları Yarışması’nda öğrenciler, hem eğlenceli vakit geçirecek hem de analitik düşünme teknikleri ile tanışacaklar.

ETİKETLER : liseler matematik yarışması , akıl oyunları , doğa lise eğitimi , doğa okulları yarışma , lise matematik
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Lise Matematik Bölümü’nün 9. ve 10. sınıflara yönelik düzenlediği Liselerarası Akıl Oyunları Yarışması‘nın ilk aşama sınavı 9. sınıflar için 24 Kasım’da, 10. sınıflar için 1 Aralık’ta gerçekleşecek. 

Yarışmanın 9. sınıflar için; 24 Kasım’da düzenlenecek olan ilk aşamada İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 9. sınıf öğrencilerine açık uçlu yazılı sınav uygulanacak. Birinci aşama sonunda her kampüsün üç kişilik Akıl Oyunları takımları belirlenecek. 2.aşamada ise 16 Şubat’ta e-Doğa üzerinden online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 27 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak. Yarışma başvuruları matematik öğretmenlerine yapılacaktır.
 

Yarışmanın 10. sınıflar için; 1 Aralık’ta düzenlenecek olan ilk aşamada İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 10. sınıf öğrencilerine açık uçlu yazılı sınav uygulanacak. Birinci aşama sonunda her kampüsün üç kişilik Akıl Oyunları takımları belirlenecek. 2 .aşamada ise 17 Şubat’ta e-Doğa üzerinden online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son 28 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak. Yarışma başvuruları matematik öğretmenlerine yapılacaktır.

 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL