Haber ve Etkinlikler

GELENEKSEL AKIL OYUNLARI YARIŞMASI BAŞLIYOR!

Tüm kampüslerimizden 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin katıldığı geleneksel Doğa Koleji Akıl Oyunları Yarışması için başvuruları başladı.

ETİKETLER : akıl oyunları , doğa koleji matematik , lise matematik , doğa koleji yarışma , analitik düşünce

Doğa Koleji Lise Matematik Bölümü’nün 9. ve 10. sınıflara yönelik düzenlediği Doğa Koleji Liselerarası Akıl Oyunları Yarışması‘nın ilk aşama sınavı 9.sınıflar için 21 Kasım’da, 10.sınıflar için ise 28 Kasım’da gerçekleşecek. Türkiye'nin dört bir yanından Doğa öğrencilerinin katılacağı Akıl Oyunları Yarışması, öğrencilerimiz zihinsel kapasiteleri ve becerilerini akıl oyunları ile geliştirmeyi amaçlıyor.


Akıl Oyunları Yarışması’nda öğrenciler, hem eğlenceli vakit geçirecek hem de analitik düşünme teknikleri ile tanışacaklar. Yarışmanın 9.sınıflar için 21 Kasım’da düzenlenecek olan 1. aşamasında Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 9.sınıf öğrencilerine çoktan seçmeli yazılı sınav uygulanacak. 1. Aşama sonunda her kampüsün üç kişilik Akıl Oyunları takımları belirlenecek. 20 Şubat'ta gerçekleşecek 2.turda ise e-doğa üzerinden online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 17 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.  


10. sınıf öğrencilerinin mücadele edeceği yarışmanın ilk turu ise 8 Kasım’da düzenlenecek. Bu aşamada Doğa Kolejinin tüm kampüslerindeki 10.sınıf öğrencilerine çoktan seçmeli yazılı sınav uygulanacak. 1. Aşama sonunda her kampüsün üç kişilik Akıl Oyunları takımları belirlenecek. 27 Şubat’taki 2.aşamada ise yine  e-doğa üzerinden online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son 24 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.

Her iki kategori için de başvurular matematik öğretmenlerine yapılacaktır. Tüm kampüslerimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL